سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تعطیلی طرح های مسکن مهر با خروج اتباع بیگانه

اگر در سرفصل موضوع اتباع بیگانه سمت و سوی مدیریت به شرکت عمران شهر جدید پردیس و فازهای پنج، 11 و هشتِ در حال اجرا باشد، عملاً باید کار در این نواحی تعطیل شود.
فرماندار پردیس از آغاز اقداماتی در راستای تصرف اراضی این شهرستان از سوی افرادی خاص خبر داد و گفت: در صورت خروج اتباع بیگانه اجرای پروژه های مسکن مهر با مشکل مواجه می شود.
به گزارش مهر، مهدی مهاجر عصر شنبه در نشست شورای اداری شهرستان پردیس که با حضور لاله افتخاری نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی، حجت الاسلام توسلی امام جمعه شهرستان و دیگر مسئولان محلی در محل جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: با تأسف در پردیس اقداماتی در زمینه تصرف اراضی آغاز شده و پرونده های زیادی از سوی شرکت عمران در حال تشکیل شدن است که باید در این خصوص از مسئولان این مجموعه قدردانی کرد.

وی ادامه داد: این افراد خاص با اقداماتی خاص طرح شکایاتی را نیز ارائه کرده اند؛ خواهش مجموعه فرمانداری شهرستان پردیس از دستگاه هایی نظیر اداره ثبت، نیروی انتظامی و سایر نهادهای عمرانی و خدماتی این است که درباره مسائل مطروحه از سوی شرکت عمران شهر جدید پردیس دغدغه داشته باشند چراکه گاه اقداماتی صورت می گیرد که بر بار موضوعات می افزاید.
این مسئول اضافه کرد: متأسفانه دست اندازی به اراضی در شهر پردیس و تخریب اراضی زراعی حتی در بخش مستثنیات زیاد شده است و در حال حاضر در نقاط مختلف این شهرستان مجتمع هایی در حال شکل گیری است و ادارات خدماتی باید در زمینه ارائه خدمات زیربنایی به این نقاط با مجموعه فرامانداری شهرستان هماهنگی های لازم را داشته باشند.

تعطیلی طرح های مسکن مهر با خروج اتباع بیگانه
مهاجر پیرامون مسائل مربوط به اتباع بیگانه در شهرستان پردیس خاطرنشان کرد: اگر در سرفصل موضوع اتباع بیگانه سمت و سوی مدیریت به شرکت عمران شهر جدید پردیس و فازهای پنج، 11 و هشتِ در حال اجرا باشد، عملاً باید کار در این نواحی تعطیل شود.
فرماندار شهرستان پردیس تصریح کرد: خواهش مجموعه فرمانداری از فرماندهی انتظامی شهرستان اتخاذ تدابیر لازم در زمینه جمع آوری اتباع بیگانه است تا ضمن اجرای صحیح امور مشکلی برای مسئولان شرکت عمران نیز ایجاد نشود.

تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز به شکلی گزینشی
وی ادامه داد: گاهاً تخریب هایی در شهرستان پردیس انجام می شود که بدون هماهنگی با مسئولان شهرستان و گاه به شکلی گزینشی است؛ جالب است که ویلایی با عمری کمتر از یکسال را تخریب نمی کنند و در عین حال سازه هایی با قدمت بیش از چهار دهه را تخریب می کنند؛ باید این تخریب ها در چارچوب های قانونی انجام شود.
این مسئول اضافه کرد: پردیس با انتزاع از تهران، خود، شهرستانی مستقل است، اما برخی تخریب ها بدون هماهنگی با دادستان شهرستان انجام شده و سیستم های عملیاتی، اطلاعاتی و انتظامی نیز خبری از آن نداشتند.
به گفته مهاجر، مجموعه شهرستان پردیس با هر آنکس که بخواهد به اراضی ملی دست اندازی داشته باشد و تخریب اراضی زراعی را در سر بپروراند برخوردی شدید خواهد داشت، معیار کار در این برخورد شدید قانون است و لاغیر.

لزوم رفع مشکلات مردم بومهن
فرماندار شهرستان پردیس بیان داشت: در شهر بومهن - از شهرستان پردیس - نیز عده ای سودجو بدون طی مراحل قانونی نسبت به تقسیم اراضی اقدام کرده و قصد دارند این قطعات کوچک را به کمیسیون ماده 100 ببرند در حالیکه کاربری زمین مذکور در سرفصل فضای سبز تعریف شده و در ردیف اراضی خدماتی قرار دارد؛ در رفتاری قانونی باید حکم تخریب در این زمینه صادر شود، اگر چنین نشود افراد ساکن در آن در آینده به مشکل بر می خورند.
وی ادامه داد: هرچند این شرایط به دلیل برخی سودجویی های افرادی خاص ایجاد شده اما به هر روی مردم ساکن در آن مناطق در مضیقه هستند؛ آن منطقه، ناحیه ای مستضعف نشین است اما مردم ساکن آن را انسان هایی با دل های بزرگ شکل می دهد، افرادی که همواره در همه سختی ها و در صحنه های مهم و تأثیرگذار کنار انقلاب اسلامی بوده و در 35 سال گذشته با جان و دل از آن حفاظت کرده اند.
این مسئول اضافه کرد: باید با ایجاد تعاملی میان مسئولان نهادهای مختلف مشکلات این مردم در قالب اقداماتی انقلابی و قانونی رفع شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١٠-١٣٩٢, ٠٧:١٣

   

پر مبحث ترین ها