سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

زائران حامل مواد مخدر ممنوع‌الخروج می شوند

بروز شده : ۶-١١-١٣٩٢, ٠٩:٣١    نسخه چاپی    
حمل قرص‌های متادون و ترامادول جرم محسوب شده و در صورت کشف ضمن ممانعت از سفر زائر برای وی پرونده‌ی قضایی تشکیل و زائر به مراجع قضایی معرفی می‌شود.
رئیس پلیس فرودگاه‌های فارس با تشریح تمهیدات وی‍ژه‌ی این پلیس در خصوص پروازهای حج عمره در فرودگاه شیراز، گفت: زائران حامل مواد و قرص‌های مخدر، ممنوع‌الخروج می‌شوند.
به گزارش ایسنا، سرهنگ «اکبر خسروی» گفت: با توجه به حجم زیاد مراجعه‌کننده به فرودگاه در روزهای پروازی، پلیس فرودگاه شیراز تدابیر ویژه‌ای را به کار بسته تا از مشکلاتی نظیر ترافیک، سرقت و وقوع جرائم مختلف جلوگیری کند.
وی ادامه داد: متأسفانه عده‌ای از زائران به علت اعتیاد، بیماری، نیاز جسمی و به بهانه اینکه در صورت همراه نداشتن مواد قادر به انجام مناسک حج نیستند نسبت به جاسازی انواع مواد مخدر در شکل‌ها و با روش‌های مختلف اقدام می‌کنند.
خسروی با بیان اینکه بار همراه زائران توسط کارکنان متخصص پلیس فرودگاه بازرسی می‌شود، گفت: اگر زائری مواد مخدر همراه داشته باشد، از ادامه‌ سفرش جلوگیری می‌شود.

رئیس پلیس فرودگاه‌های فارس با تصریح اینکه حمل هرگونه مواد مخدر(سنتی و صنعتی) به هر میزان، جرم است، گفت: حمل قرص‌های متادون و ترامادول جرم محسوب شده و در صورت کشف ضمن ممانعت از سفر زائر برای وی پرونده‌ی قضایی تشکیل و زائر به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

این مقام انتظامی گفت: در پروازهای حج عمره، اگر فردی با داشتن مجوز وزارت بهداشت، قرص‌های مخدر به همراه داشته باشد، تنها قرص‌ها از زائر گرفته می‌شود و از ادامه سفر منع نمی‌شود.
وی خاطرنشان کرد: حمل هر ماده‌ی اسیدی، از قبیل ترشیجات، انواع مایعات، انواع اسپری، کپسول گاز، مواد محترقه و آتش‌زا، اشیاء برنده و اسباب بازی‌هایی که به شکل سلاح است، به داخل هواپیما ممنوع بوده و میزان ارز مجازی که زائران می‌توانند همراه داشته باشند، 5000 دلار است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١١-١٣٩٢, ٠٩:٣١

   

پر مبحث ترین ها