سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پرونده مسکن مهر 15 استان کشور سال آینده بسته خواهد شد

بروز شده : ۶-١١-١٣٩٢, ٢٠:٣٣    نسخه چاپی    
تاکنون برای احداث واحدهای مسکن مهر در سراسر کشور از محل تسهیلات بانکی 18 میلیارد و 500 میلیون ریال پرداخت شده و دولت مصمم است که مطالبه به حق مردم و متقاضیان مسکن مهر را بخوبی پاسخ دهد.
به گزارش ایرنا، ˈاحمد اصغری مهرآبادیˈ روز یکشنبه در نشست شورای مسکن استان کرمانشاه لازمه این کار را همراهی و همکاری دستگاه های ذیربط و بانک مرکزی عنوان کرد و افزود: قرار است نشست هایی با حضور وزیر راه و شهرسازی و معاون اول رییس جمهوری برگزار شود.

* عملکرد مسکن مهر در کشور
وی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 315 هزار واحد مسکن مهر در کشور به بهره برداری رسیده که 70 هزار از این واحدهای افتتاحی در حد فاصل شهریور امسال تا امروز بوده است.
مهرآبادی اظهار کرد: اکنون کار سفت کاری 75 هزار واحد مسکونی در کشور تمام شده و مراحل ساخت 900 هزار واحد دیگر نیز به اتمام رسیده است.
وی گفت: تاکنون برای احداث واحدهای مسکن مهر در سراسر کشور از محل تسهیلات بانکی 18 میلیارد و 500 میلیون ریال پرداخت شده و دولت مصمم است که مطالبه به حق مردم و متقاضیان مسکن مهر را بخوبی پاسخ دهد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر مجموع پروانه های صادره برای واحدهای مسکن مهر در کشور را دو میلیون و 300 هزار فقره عنوان کرد و گفت: تاکنون کار ساخت دو میلیون واحد مسکونی از حد اجرای سقف نیز فراتر رفته است و سفت کاری یک میلیون و 870 هزار واحد دیگر نیز به پایان رسیده است.
مهرآبادی گفت: نازک کاری 640 هزار واحد دیگر نیز به اتمام رسیده و اکنون 175 هزار واحد مسکونی آماده افتتاح در کشور داریم.* مسکن اجتماعی در آستانه نهایی شدن
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در ادامه از مراحل نهایی طرح مسکن اجتماعی که از سوی وزارت راه و شهرسازی در حال انجام است، خبر داد.
وی افزود: برای این منظور از سوی وزیر راه و شهرسازی کارگروهی تشکیل شده و آیین نامه ای نیز در همین راستا و برای حمایت از اقشار آسیب پذیر و دو دهک اول جامعه در دست تدوین است.

مهرآبادی گفت: در این طرح، دولت زمین را با نرخ منطقی در اختیار سازمان های غیردولی مانند شهرداری ها، تامین اجتماعی، کمیته امداد و خیرین قرار می دهد و آنها نیز پس از ساخت واحدها، به اجاره 10 ساله اقشار ضعیف در خواهند آورد.
وی گفت: چنانچه در ساخت این واحدهای مسکونی اجتماعی، حمایت و کمک دولت وجود داشته باشد، امکان افزایش مدت اجاره تا 15 سال نیز وجود دارد.

* مدیران کرمانشاهی ریسک پذیر باشند
مهرآبادی در مورد وضع پروژه های مسکن مهر استان کرمانشاه، گفت: کارهای بزرگی در این راستا انجام شده و تا امروز 18 هزار واحد در این استان به بهره برداری رسیده است.
وی ادامه داد: مسوولان استان کرمانشاه قول داده اند که تا پایان امسال، سه هزار واحد مسکونی دیگر را به بهره برداری برسانند و به متقاضیان تحویل دهند.
وی در عین حال بخش اعظم مشکلات موجود در ساخت واحدهای مسکن مهر استان کرمانشاه را قابل حل و فصل بدون نیاز به مساعدت وزارت راه و شهرسازی عنوان کرد و گفت: لازمه این کار، ریسک پذیری مسوولان ارگان های ذیربط استان است و متولیان امر باید با هدف خدمت، شجاعانه برخی تصمیم ها را اتخاذ کنند.

مهرآبادی گفت: وزارت راه و شهرسازی تصمیم دارد که از محل یارانه ها و نیز منابع سازمان ملی زمین و مسکن، مشکلات اعتباری برخی پروژه های مشکل دار استان کرمانشاه را رفع کند.
در این نشست، فرمانداران شهرستان های استان کرمانشاه به بیان برخی مشکلات پروژه های مسکن مهر در حوزه مدیریتی شان پرداختند که عمدتا شامل مشکلات ناشی از معبر، محوط سازی، عدم اتصال واحدهای مسکن مهر به آب، برق، گاز و یا کمبود مبلغ وام و نیاز به تامین منابع اعتباری بود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی برای رفع مشکلات این واحدها وعده داد که براساس قانون همه توان خود را برای برطرف کردن مشکلات موجود بکار خواهد بست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١١-١٣٩٢, ٢٠:٣٣

   

پر مبحث ترین ها