سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معلم مریوانی انجمن دانش‌آموزان صعب‌العلاج تشکیل داد

بروز شده : ٩-١١-١٣٩٢, ١٣:٠٧    نسخه چاپی    
تشکیل انجمن دانش آموزان بیمار صعب العلاج با هدف کمک به تمامی دانش اموزان بیمار از جمله ماهان رحیمی راه اندازی شده است.
محمد علی محمدیان معلم فداکار مریوانی که با هدف اظهار همدردی با ˈماهان رحیمیˈ دانش آموز بیمار خود، موهای سرش را تراشید، با هدف حل مشکلات درمانی ماهان و دانش اموزان بیماری دیگر انجمن دانش آموزان صعب العلاج را تشکیل داد.
محمدیان در گفت‌وگو با ایرنا هدف از راه اندازی این انجمن را کمک به ماهان رحیمی و سایر دانش آموزانی که مشکلات درمانی شبیه ماهان دارند، اعلام کرد.
به گفته وی تا کنون بیش از 120 دانش صعب العلاج در استان کردستان شناسایی شده اند که با توجه به هزینه های بالای درمان، همگی آنها نیازمند کمک های مردمی و نهادها و ادارات دولتی هستند.
وی افزود: با رسانه‌ای شدن مشکلات درمانی ماهان تا کنون بیش از 30 نفر از والدین دانش اموزان سراسر کشور که کودکانشان بیماری ماهان را دارند با بنده تماس گرفته و خواهان حل مشکلات درمانی فرزندانشان هستند.

این معلم فداکار مریوانی از مردم خیر و نیکوکار کشور خواست کمک های نقدی خود را با هدف درمان ماهان رحیمی، دانش آموز بیمار مریوانی و سایر دانش آموزانی که چنین مشکلاتی دارند به شماره حساب 0345111723003 و شماره کارت 6037991847384876 بانک ملی به نام انجمن دانش آموزان بیمار صعب العلاج واریز کنند.

وی با اشاره به اینکه روزانه چندین نفر از شهرهای مختلف کشور از طریق تماس تلفنی خواهان کمک به ماهان هستند گفت: تشکیل انجمن دانش آموزان بیمار صعب العلاج با هدف کمک به تمامی دانش اموزان بیمار از جمله ماهان رحیمی راه اندازی شده است.
ماهان رحیمی دانش آموز کلاس دوم مدرسه ابتدایی شیخ شلتوت مریوان بعد از مصرف دارو، موهای سر و ابرویش ریخت و این مساله موجب تضعیف روحیه این دانش آموز و گوشه گیری و افت تحصیلی وی شده بود که محمدعلی محمدیان معلم 45 ساله وی با دیدن وضعیت شاگردش، برای اظهار همدردی با دانش آموز خود، اقدام به تراشیدن موهای سرش کرد.

این معلم فداکار که ابتدا عکسی از خود و دانش آموز بیمارش را در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی فیسبوک منتشر کرد از سوی رسانه ها مورد توجه قرار گرفت و به سرعت به خبر یک کشور تبدیل شد تا جایی که دکتر روحانی رییس جمهوری دستور پیگیری وضعیت این دانش آموز و تقدیر از این معلم فداکار را صادر کرد.
همچنین وزیر آموزش و پرورش نیز در تهران با این معلم و دانش آموز دیدار کرد و حمایت وزارت آموزش و پرورش را برای هرگونه حمایت از این دانش آموز را اعلام کرد.
عبدالمحمد زاهدی استاندار کردستان نیز از دیگر مسئولانی است که به صورت مستمر پیگیر وضعیت درمانی این دانش آموز مریوانی است.
ایرنا هم که نخستین بار این خبر را به صورت رسمی منعکس کرد بود برحسب رسالت کاریش تصمیم دارد روند بهبود وضعیت جسمانی این دانش آموز را پیگیری و نتایج را به مردم منعکس کند
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١١-١٣٩٢, ١٣:٠٧

   

پر مبحث ترین ها