سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تأییدیه سازمان محیط زیست، شرط جدید دولت برای شماره‌گذاری خودرو

نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران موظف است پس از اخذ تأییدیه سازمان‌های ملی استاندارد ایران و حفاظت محیط زیست به ترتیب در مورد کیفیت و آلایندگی نسبت به شماره‌گذاری خودرو اقدام کند.
دولت، نیروی انتظامی را موظف کرد تا برای شماره‌گذاری خودرو، علاوه بر مجوز سازمان ملی استاندارد، تأییدیه سازمان حفاظت محیط زیست را نیز اخذ کند.
به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، هیأت وزیران با اصلاح تبصره «2» ماده «3» آیین‌نامه اجرایی قانون ارتقاء کیفی تولید خودرو و سایر تولیدات صنعتی موضوع تصویب‌نامه شماره 204961/ت45123ه مورخ 1389.9.15 نیروی انتظامی را موظف کرد تا پس از اخذ تأییدیه سازمان‌های ملی استاندارد و حفاظت محیط زیست به ترتیب در مورد کیفیت و آلایندگی نسبت به شماره‌گذاری خودرو اقدام کند.
بر این اساس هیأت دولت بنا به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت و به استناد تبصره «1» ماده «4» قانون ارتقا کیفی تولید خوردو و سایر تولیدات صنعتی مصوب 1389 تصویب کرد تا متن زیر جایگزین تبصره «2» ماده «3» آیین‌نامه اجرایی قانون ارتقاء کیفی تولید خودرو و سایر تولیدات صنعتی شود:
تبصره 2- نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران موظف است پس از اخذ تأییدیه سازمان‌های ملی استاندارد ایران و حفاظت محیط زیست به ترتیب در مورد کیفیت و آلایندگی نسبت به شماره‌گذاری خودرو اقدام کند.

قبل از این شماره‌گذاری خودرو توسط نیروی انتظامی تنها با تأییدیه مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی امکان‌پذیر بود.
این مصوبه در تاریخ 1392.11.08 از سوی اسحاق جهانگیری - معاون اول رئیس‌جمهور - برای اجرا ابلاغ شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١١-١٣٩٢, ١٠:۵٨

   

پر مبحث ترین ها