سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کدام مدارس تعطیلی پنج‌شنبه‌ خواهند داشت؟

اگر در مدارس فعالیت‌های شاد داشته باشیم دانش‌آموزان از روز پنج‌شنبه استقبال می‌کنند، بنابراین باید حالت خشک مدارس را حفظ کنیم و اگر دانش‌آموزان از تعطیلی استقبال می‌کنند به خاطر فضای خشک و بی‌مقدار مدارس است که باید این مشکل را حل کنیم.
معاون فرهنگی و پرورزشی آموزش و پرورش گفت: در سال آینده تعطیلی هیچ‌ مدرسه‌ای لغو نخواهد شد جز مدارسی که در طرح یک روز بدون کیف و کتاب هستند که تعداد آنها در سطح کشور محدود است.
به گزارش خبرگزاری شبستان، حمیدرضا کفاش، معاون فرهنگی و پرورشی وزارت آموزش و پرورش در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه مدرسه انقلاب که صبح امروز در مدرسه شهید مطهری برگزار شد در پاسخ به خبرنگار شبستان درباره جزییات لغو تعطیلی پنج‌شنبه‌های مدارس گفت: ساماندهی زمان آموزش در پنج روز به معنای تعطیلی مدارس نیست.

وی افزود: در متن قانون اصلا واژه تعطیلی را نداریم، بنابراین هم‌اکنون در حال تنظیم برنامه‌ها در این راستا هستیم که از سال آینده در تعدادی از مدارس کشور طرح یک روز شاداب و بانشاط را اجرا کنیم.
کفاش با بیان اینکه منابع این طرح را آموزش و پرورش تأمین می‌کند، اظهار کرد: از خانواده‌ها هیچ هزینه‌ای را دریافت نمی‌کنیم البته ما هنوز برنامه‌ای در این راستا تدوین نکرده‌ایم.
وی ادامه داد: یک روز شاداب و بانشاط شامل برنامه‌های مختلف فرهنگی، ورزشی و فعالیت‌های مربوط به خود دانش‌آموزان است.

کفاش افزود: اگر دانش‌آموزان در روز تعطیل فعالیت‌های هنری را انجام ندهند پس چه زمانی آن را انجام خواهند داد، بنابراین برای سال آینده برای تعدادی از مدارس کشور به صورت داوطلبانه طرح یک روز بدون کیف و کتاب را اجرا می‌کنیم که همزمان پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش آن را ارزیابی می‌کند و اگر نتایج مثبت بود از سال بعد آن را به تعداد دیگری از مدارس گسترش می‌دهیم.
کفاش یادآور شد: هیچ طرحی در دوران حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش دولت دهم به صورت آزمایشی انجام نشده است و تمام طرح‌ها به صورت سراسری اجرا شده است.

وی تأکید کرد: در دولت تدبیر و امید طرح‌ها به صورت آزمایشی و در یک مقیاس کوچک اجرا می‌شود و نتایج را ارزیابی می‌کنیم که اگر مثبت بود آن را به صورت سراسری اجرا کنیم.
وی ادامه داد: در سال آینده تعطیلی هیچ‌ مدرسه‌ای لغو نخواهد شد جز مدارسی که در طرح یک روز بدون کیف و کتاب هستند که تعداد آنها در سطح کشور محدود است.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: اگر در مدارس فعالیت‌های شاد داشته باشیم دانش‌آموزان از روز پنج‌شنبه استقبال می‌کنند، بنابراین باید حالت خشک مدارس را حفظ کنیم و اگر دانش‌آموزان از تعطیلی استقبال می‌کنند به خاطر فضای خشک و بی‌مقدار مدارس است که باید این مشکل را حل کنیم.

وی افزود: نباید مشکلاتی را که در این راستا داریم بر دوش تعطیلات بیندازیم و با تعطیل‌کردن مدارس کم‌کاری خود را جبران کنیم در این صورت باید کلا درس مدارس را ببندیم.
کفاش در رابطه با حق‌الزحمه معلمان تصریح کرد: حق و حقوق معلمان را به طور کامل پرداخت می‌کنیم اما به معلمان گفته‌اند که قرار است آنها یک روز اضافه به مدرسه بیایند در صورتی که این‌گونه نیست و ما نمی‌خواهیم موظف معلمان را اضافه کنیم بلکه آنهایی که داوطلب‌اند حق‌الزحمه جداگانه می‌گیرند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١١-١٣٩٢, ١٠:٠٨

   

پر مبحث ترین ها