سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور:

حوادث برف و کولاک تاکنون فوتی نداشته است

قدمی در مورد پیش‌بینی خسارت این برف و کولاک شدید عنوان کرد: خسارات را نمی‌توانیم در حال حاضر برآورد کنیم ولی پیش‌بینی می‌شود رقم بالایی باشد و بیشترین مشکل نیز در بحث کشاورزی و باغات بوده، زیرا چنین سرمایی در این مناطق در 60 سال بی‌سابقه بود.
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: سرما و کولاک کشور تاکنون هیچ تلفاتی نداشته است.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، حسن قدمی در حاشیه ششمین کنگره بین‌المللی سلامت در حوادث و بلایا که به همت سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور برگزار شده است در پاسخ به پرسش تسنیم درباره آخرین وضعیت امدادرسانی در برف و کولاک مازندران و گیلان اظهار داشت: برف و کولاک در استان مازندران و گیلان از سال 42 تاکنون بی‌سابقه بود بطوری که در برخی از نقاط بیش از یک متر و نیم برف آمده بود.

وی افزود: رسانه‌ها باید در انتشار اخبار این برف و کولاک این دقت را داشته باشند که وسعت این حادثه بسیار بوده است بطوری که وزیر کشور در جلسه شب گذشته دستور پیگیری و اقدام فوری به تمام نهادهای مرتبط امدادی از جمله نیروهای مسلح را ارائه کرد. در حال حاضر 80 تا 90 درصد مشکلات شهری برطرف شده است و برخی روستاهای صعب‌العبور مشکلات تردد دارند ولی خوشبختانه تاکنون فوتی نداشته‌ایم و مجروحان این حوادث که در حدود 65 نفر بودند به صورت سرپایی درمان شدند.

قدمی در مورد پیش‌بینی خسارت این برف و کولاک شدید عنوان کرد: خسارات را نمی‌توانیم در حال حاضر برآورد کنیم ولی پیش‌بینی می‌شود رقم بالایی باشد و بیشترین مشکل نیز در بحث کشاورزی و باغات بوده، زیرا چنین سرمایی در این مناطق در 60 سال بی‌سابقه بود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان اینکه با تلاش‌های بسیاری که صورت پذیرفته امیدواریم از امروز و فردا وضعیت این منطق عادی‌سازی شود، بیان داشت: مردم نیز باید خودشان تلاش کنند. حداقل می‌توانند پیاده‌روهای مناطق مسکونی خود را از برف بزدایند.

قدمی با بیان اینکه اکثر استانهای کشور درگیر برف و کولاک هستند ولی گیلان و غرب مازندران بیشترین مشکلات را داشته است، گفت: مهمترین مشکل عدم امکان عبور در جاده‌ها است که مسئول بازگشایی آن وزارت راه بوده که البته آنها نیز به جد در این زمینه در حال تلاش هستند.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه شما در سال گذشته در پنجمین کنگره بین‌المللی سلامت در حوادث و بلایا حضور نداشتید، ولی امروز شاهد آن هستیم که در این کنگره حضور یافته‌اید، عنوان کرد: تا آنجایی که خاطر بنده است در کنگره قبلی بنده مسافرت بودم ولی دلیل حضور کنونی بنده در این کنگره نیز به دلیل آن است که به هر حال سازمان مدیریت بحران متولی هماهنگی سازمانهای مرتبط در امداد است و بسیج جامعه پزشکی نیز در این حوزه بسیار فعال بوده و به عنوان زیرمجموعه سازمان مدیریت بحران اقدامات موثری در حوزه امداد و نجات دارد.

قدمی درباره انتقادات بر عملکرد سازمان مدیریت بحران گفت: بیشترین مشکل ما در زمینه اعتبارات است و از سال 90 تاکنون حتی یک ریال به سازمان تخصیص نیافته است و این بودجه‌ها به معاونت راهبردی ریاست جمهوری تخصیص یافته بنابر این کسانی هم که به عملکرد سازمان مدیریت بحران انتقاد دارند بیایند و تخصیص اعتبارات و هزینه‌کرد آن را بررسی کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١١-١٣٩٢, ١٢:١٠

   

پر مبحث ترین ها