سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر کشور: یک میلیون و ۳۰۰ هزار معتاد داریم

سالانه 1600 میلیارد دلار مبادلات مالی تجارت مواد مخدر است که این رقم در ایران به 3 هزار میلیارد دلار برآورد شده است.
وزیر کشور با اشاره به اینکه یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر معتاد در کشور داریم، گفت: بر اساس نظرسنجی‌های صورت گرفته علت اصلی گرایش به اعتیاد لذت‌جویی است.

به گزارش فارس، عبدالرضا رحمانی فضلی از مراسم دیدار با ورزشکاران راهکارهای مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: یک میلیون و 200 تا 300 هزار نفر معتاد در کشور داریم که این رقم در دنیا 210 میلیون نفر برآورد شده است.
وی ادامه داد: به عنوان یک کشور مسلمان این رقم نیز برای ما قابل قبول نیست و باید تعداد معتادان این کشور کاهش یابد.
وزیر کشور خاطرنشان کرد: سالانه 1600 میلیارد دلار مبادلات مالی تجارت مواد مخدر است که این رقم در ایران به 3 هزار میلیارد دلار برآورد شده است.

رحمانی فضلی افزود: در حال حاضر تنوع مواد مخدر از سنتی به صنعتی گرایش پیدا کرده و انواع مواد مخدر را در قالب‌های مختلف و کاربری‌های خاص از جمله برای دانشجویان عرضه می‌کند.
وی با اشاره به اینکه استرس و اضطراب تعاریفی است که برای مواد مخدر صنعتی اتفاق می‌افتد، گفت: بر اساس تمام نظرسنجی‌های مختلف از دلایل اصلی گرایش به مواد مخدر لذت‌جویی است.

وزیر کشور افزود: در حال حاضر محوری‌ترین آسیب اجتماعی اعتیاد است و 55 درصد طلاق‌ها،‌20 درصد از قتل‌ها و درصد بسیاری از سرقت‌ها به دلیل گرایش به مواد مخدر است و در صورتی که این معضل اجتماعی حل شود، مابقی مشکلات اجتماعی قابل کنترل است.
وی گفت: در سال گذشته 500 تن کشفیات مواد مخدر داشته‌ایم که در 9 ماهه اول امسال نیز 500 تن مواد مخدر کشف شده است که در این مدت تا سال گذشته برابری می‌کند.

رحمانی فضلی افزود: در مرزها مدیریت و کنترل نسبی خوبی داشته‌ایم و 5300 مرکز درمانی از کشور برای درمان معتادین دایر شده است که 90 درصد این مراکز در بخش خصوصی است.
وی گفت: از یک میلیون و 200 تا 300 هزار معتاد در کشور 750 هزار نفر را تحت درمان داریم و در حال تلاش هستیم تا مراکز پیشگیری و درمان اعتیاد را افزایش دهیم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١١-١٣٩٢, ٢٢:۵٧

   

پر مبحث ترین ها