سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در رسیدگی به کودکان کار بی‌سرپرست خلاء قانونی وجود دارد

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی رسیدگی به کودکان کار خارجی را یک معضل اجتماعی دانست و گفت: در رسیدگی به کودکان کار خارجی و کودکان بی‌سرپرستی که مورد سوءاستفاده‌ مافیاها قرار می‌گیرند شاهد یکسری خلاءهای قانونی و ملاحظات سیاسی هستیم که این مساله را تبدیل به یک معضل اجتماعی کرده است.
عبدالرضا عزیزی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: کودکان کاری که در سطح شهر حضور دارند شامل سه دسته می‌شوند یکسری از این کودکان جزء کودکانی هستند که خانواده‌هایشان نیازمندند و این افراد توسط بهزیستی جمع‌آوری می‌شوند و مورد حمایت این سازمان قرار می‌گیرند که در این مساله مشکل خاصی وجود ندارد.
وی با اشاره به کودکان بی‌سرپرستی که مورد سوءاستفاده مافیاها قرار می‌گیرند، گفت: زمانی که این کودکان جمع‌آوری شوند هر کسی که دو شاهد بیاورد که سرپرستی آن ها را در اختیار دارد، این کودکان را به آن‌ها تحویل می‌دهد و در این مسئله یک خلاء قانونی وجود دارد.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان این که مشخص نیست به چه علت کودکان خارجی جمع‌آوری نمی‌شوند، اظهار کرد: باید مجلس و دولت فکری برای این مساله بکنند و با اختصاص اعتبارات و برنامه‌ریزی درست رسیدگی به کودکان خارجی و کودکان بی‌سرپرست مدیریت شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١١-١٣٩٢, ١١:۵٢

   

پر مبحث ترین ها