سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کشف شبکه اخذ تسهیلات غیرمجاز ۴ میلیاردی

پس از تکمیل تحقیقات موضوع به مراجع قضایی ارجاع و از آن طریق برای رئیس شعبه بانک مذکور نظر به تخلفات متعدد و تبانی علیه اموال دولتی قرار وثیقه شد.
رئیس پلیس آگاهی استان چهارمحال بختیاری از کشف شبکه اخذ تسهیلات غیر مجاز بانکی به ارزش ۴ میلیارد ریال خبر داد.

سرهنگ برزوئی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به کشف تسهیلات غیر مجاز بانکی به ارزش 4 میلیارد ریال اظهار داشت: چندی پیش خبری مبنی بر اخذ تسهیلات غیرمجاز بانکی توسط چند شرکت از یکی از بانک‌های استان در اختیار ماموران اداره مبارزه با جرائم اقتصادی پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد رئیس یکی از شعب بانک‌های استان بدون رعایت موازین و مقررات بانکی تسهیلات غیرمجاز در اختیار مدیران 4 شرکت خصوصی قرار داده است.

رئیس پلیس آگاهی استان چهارمحال بختیاری با اشاره به اینکه مدیران یاد شده در اصل اعضای یک خانواده هستند، مبلغ تسهیلات اعطایی را 4 میلیارد ریال عنوان کرد.

برزویی در ادامه تصریح کرد: پس از تکمیل تحقیقات موضوع به مراجع قضایی ارجاع و از آن طریق برای رئیس شعبه بانک مذکور نظر به تخلفات متعدد و تبانی علیه اموال دولتی قرار وثیقه شد.

وی در پایان خاظرنشان کرد: عدم نظارت و کنترل رئیس حوزه و بازرسی بانک در خصوص تسهیلات اعطایی(عدم بازرسی شش ماهه و سالیانه از شعب مختلف) استفاده از روسای بی تعهد و بی مسئولیت، نبود بخشنامه و دستورالعمل اجرائی مدون و یکسان در خصوص نحوه پرداخت‌ها در بانک و تبانی تسهیلات گیرنده با مسئولین بانک‌ها و بعضا پرداخت رشوه در جهت دریافت وام توسط مشتری منجر به چنین رویدادهای تلخی خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-١١-١٣٩٢, ١۵:۵۴

   

پر مبحث ترین ها