سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نوبخت: برای برآورد خسارات برف در مازندران باید تلاش جدی شود

واکنش دولت به بحران برف مازندران مسئولانه بود و به خوبی وارد عمل شد و حضور دو وزیر و اینجانب در منطقه غرب مازندران در حقیقت برای کمک به رفع مشکلات بوده است.
سخنگوی دولت و معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور با اشاره به ظرفیت‌های موجود در شمال کشور، گفت که باید برای توسعه مازندران نقشه راه تعریف شود.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه مازندران، محمدباقر نوبخت دیروز (سه‌شنبه) در نشستی با آیت‌الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران و ربیع فلاح استاندار مازندران، با اشاره به وضعیت مازندران و شمال کشور گفت: عدالت حکم می‌کند که به شمال کشور توجه ویژه‌ای شود، چراکه این منطقه با این همه استعداد می‌تواند ایران را اداره کند.

وی با اشاره به اینکه "پوشش سبز مازندران موجب اغوا شده است"، تاکید کرد: باید برای توسعه مازندران نقشه راه تعریف کرد و با یک برنامه‌ریزی دقیق و افزایش تولید حرکت بزرگی را برای توسعه مازندران آغاز کنیم.
سخنگوی دولت از توجه نماینده ولی فقیه در مازندران به مشکلات مردم تقدیر کرد و خطاب به وی گفت: الحمدلله جنابعالی آلام مردم و مشکلات آنان را به خوبی منعکس فرمودید و ما هم امیدواریم در جلسه هیأت دولت برای رفع این مشکلات گام‌های بلندی برداریم.

وی در ادامه، به بارش شدید برف در غرب مازندران اشاره کرد و یادآور شد: برف مازندران عادی نبود و این مقدار بارش برف بی‌سابقه بود ولی در این استان با حضور نماینده عالی دولت در غرب و همکاری همه دستگاه‌ها، بحران مدیریت شد و مرحله اول که امداد و نجات و بازگشایی راه‌ها بود به خوبی انجام گرفت ولی امیدوارم در زمینه برآورد خسارات هم تلاش جدی صورت بگیرد و در جلسه چهارشنبه هیأت دولت هم بتوانیم در زمینه اختصاص اعتبارات برای جبران خسارات تصمیم خوبی بگیریم؛ هرچند اعتبارات به هیچ وجه پاسخگوی حجم انتظارات نیست.

نوبخت تصریح کرد: واکنش دولت به بحران برف مازندران مسئولانه بود و به خوبی وارد عمل شد و حضور دو وزیر و اینجانب در منطقه غرب مازندران در حقیقت برای کمک به رفع مشکلات بوده است.
معاون رئیس‌جمهور در پایان تاکید کرد: مازندران باید مسیر رشد و توسعه را دنبال کند و برنامه‌ریزی برای توسعه استان‌های شمالی ضروری است تا مردم تغییر وضع زندگی و معیشت خود را به خوبی لمس کنند و نسبت به خادمان و دولت تدبیر و امید امیدوارتر شوند.
بر اساس این گزارش، در این نشست آیت‌الله طبرسی نماینده ولی فقیه در مازندران و ربیع فلاح استاندار مازندران گزارشی در مورد وضعیت بحران برف در منطقه غرب مازندران و مشکلات استان ارائه کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١١-١٣٩٢, ١١:٢۵

   

پر مبحث ترین ها