سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرعامل شرکت جهاد استقلال:

مشکلی در تامین پرتقال شب عبد نداریم

وضعیت تولید پرتقال طی سال جاری بسیار مناسب و ویژه بود و اینکه برخی نسبت به ایجاد مشکل در تأمین پرتقال شب عید به دلیل سرمای اخیر هوا در شمال کشور صحبت می‌کنند، باید اشاره کنم که بیشتر مرکبات کشور قبل از سرمای اخیر برداشت شده بود و بعید است در ایام عید مشکلی رخ دهد.
مدیرعامل شرکت جهاد استقلال از رایزنی برای حل مشکل سرمایه اولیه بیمه کشاورزی خبر داد و گفت:‌ سرمای اخیر شهر‌های شمالی تأثیری در تامین پرتقال ایام عید ندارد.

محمدرضا شافعی نیا با اشاره به سه استراتژی مهم شرکت جهاد استقلال به منظور حمایت از کشاورزان، اظهار داشت: بهره‌وری آب و توسعه آبیاری نوین، تأمین نهاده از جمله بذر، سم و ماشین آلات و تنظیم نیاز‌های کشور همگام با تولید و ایجاد اشتغال در بخش کشاوری و طرح جوان سازی کشاورزان از جمله برنامه‌های شرکت محسوب می‌شود.

وی با اشاره به طرح بیمه کشاورزی گفت: از سه سال گذشته به دنبال بیمه جامع کشاورزی بودیم که به دلیل مسائل مالی با مشکلاتی روبه رو شد و در حال حاضر به دنبال حل این مشکلات شده‌ایم زیرا حوزه کشاورزی به یک بیمه تخصصی و حمایت همه جانبه از این بخش نیاز دارد.

مدیرعامل شرکت جهاد استقلال بیان کرد: در حال حاضر بیمه محصولت کشاورزی وجود دارد ولی کار آن دولتی انجام می‌شود و بیشتر برای تأمین خسارت‌های ناشی از حوادث غیر مترقبه کار می‌کنند بنابراین با این اقدام قصد داریم نخستین بیمه غیر تجاری و تخصصی کشاورزی را تأسیس کنیم. مشکل اصلی که درمورد این طرح بیمه کشاورزی رخ داد موضوع سرمایه اولیه آن بود که در حال حل شدن است.

شافعی‌نیا گفت: زمانی که موضوع طرح بیمه کشاورزان مطرح شد سرمایه اولیه بیمه 40 میلیارد تومان بود که همه آن را بخش خصوصی و تشکل‌ها تأمین کرده‌اند ولی در 18 آذر سال 91 دولت سرمایه شرکت‌های بیمه‌ای را به 400 میلیارد تومان افزایش داد و این بیمه نیز مشمول این مصوبه شد، بنابراین بخش خصوصی توانایی تأمین این سرمایه را ندارد.

وی خاطر نشان کرد: قول‌هایی در زمینه حل این موضوع داده شده و امیدواریم بحث سرمایه اولیه بیمه کشاورزی حل شود و در صورت موافقت نهایی برای شروع به کار این بیمه با همان سرمایه 40 میلیارد تومان سریع کار این بیمه شروع خواهد شد. زیرا تقاضای تشکیل این بیمه به سال 90 برمی‌گردد و می‌توانند موضوع سرمایه بیمه کشاورزی را عطف به ما سبق نکنند.

مدیرعامل شرکت جهاد استقلال در مورد وضعیت تولید مرکبات از جمله پرتقال گفت: وضعیت تولید پرتقال طی سال جاری بسیار مناسب و ویژه بود و اینکه برخی نسبت به ایجاد مشکل در تأمین پرتقال شب عید به دلیل سرمای اخیر هوا در شمال کشور صحبت می‌کنند، باید اشاره کنم که بیشتر مرکبات کشور قبل از سرمای اخیر برداشت شده بود و بعید است در ایام عید مشکلی رخ دهد.

شافعی نیا در مورد خدمات عمده یک سال گذشته مؤسسه و نیز میزان درآمدی که کسب کرده، تصریح کرد: هنوز سال مالی شرکت تمام نشده است، اما درآمد اصلی این مؤسسه برای بخش کشاورزی بیشتر از طریق کنترل قیمت نهاده‌ها و نیز افزایش عملکرد در این بخش است.در سال‌های گذشته این مؤسسه با واردات گاوهای ژنومیک توانسته است، اصلاح گاوها را سهل‌تر و هزینه‌های آن را کاهش دهد.

به گفته وی، در حالی که قبلا برای واردات یک دز (واحد سنجش غلظت) ماده ژنتیکی 20 دلار پرداخت می‌شد و 40 هزار تومان به دامدار تحویل می‌شد، اما اکنون این رقم به 3 دلار و 250 سنت کاهش یافته است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١١-١٣٩٢, ١۶:١٧

   

پر مبحث ترین ها