سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت‌الاسلام رفیعی:

برای 22 میلیون جوان مجرد چاره‌اندیشی کنیم

بروز شده : ١-١٢-١٣٩٢, ١٧:۴٠    نسخه چاپی    
وی با تأکید بر اینکه بروز چنین آسیبی در جامعه تنها به خاطر مسائل اقتصادی نیست، افزود: امروز شاهدیم حتی خانواده‌های ثروت‌مند از ازدواج گریزان هستند و یکی از تهدیدهای این عرصه، شیوع روابط فساد‌آلود و گرایش افراد به دوستی‌‌های خیابانی و غیر مشروع است.
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به وجود 22 میلیون نفر جوان مجرد در کشور گفت: این تعداد آمار بالایی است که در جامعه را با پیری مواجه کرده و تهدید شیوع روابط نامشروع را به دنبال دارد.
خبرگزاری فارس: برای 22 میلیون جوان مجرد چاره‌اندیشی کنیم.

به گزارش مرکز خبر حوزه، حجت‌الاسلام ناصر رفیعی در جمع زائران حرم کریمه اهل‌بیت(س) با بیان اینکه خداوند، اقوال قوم‌های عاد، ثمود و فرعونیان را در سوره مبارکه فجر به عنوان عبرت برای مشرکان بیان می‌کند گفت: این سه قوم به دلیل طغیان در روی زمین که امروز به عنوان خطرناک‌ترین تهدید در جوامع مطرح است، مورد خشم و نفرت خداوند قرار گرفتند.
وی با اشاره به خطبه 223 نهج‌البلاغه گفت: در این خطبه حضرت امیرالمؤمنین (ع) دو عامل را سبب نابودی افراد معرفی می‌کند؛ نخست طغیان و دیگری کثرت فساد. بر اساس این سخن نورانی، اگر در جامعه‌ای فساد زیاد شود، نابودی به سراغ آن می‌آید.

استاد حوزه علمیه افزود: امروز دشمن به دنبال جنگ نظامی نیست‌ بلکه به ترویج فساد در میان کشورهای اسلامی روی آورده است و عرصه‌هایی چون اخلاق، اقتصاد و... را در برگرفته تا روح دین در جامعه از بین رفته و مردم به سمت نابودی بروند.
رفیعی با اشاره به وجود 22 میلیون جوان مجرد در کشور گفت: این تعداد آمار بالایی است که ناهنجاری‌هایی چون روابط نامشروع و پیری جامعه را به دنبال دارد.

وی با تأکید بر اینکه بروز چنین آسیبی در جامعه تنها به خاطر مسائل اقتصادی نیست، افزود: امروز شاهدیم حتی خانواده‌های ثروت‌مند از ازدواج گریزان هستند و یکی از تهدیدهای این عرصه، شیوع روابط فساد‌آلود و گرایش افراد به دوستی‌‌های خیابانی و غیر مشروع است.
استاد حوزه علمیه خاطرنشان کرد: اینکه در میان دانش‌آموزان راهنمایی نسبت به نماز بیشتر از دانش‌آموزان دبیرستانی رغبت وجود دارد و در میان دانش‌آموزان دبیرستانی بیشتر از دانشجویان این گرایش وجود دارد، به دلیل شیوع کارهای ضد ارزشی در جامعه است؛ در حالی که هرچه علم بیشتر باشد، تقوا نیز باید بیشتر شود.

رفیعی با بیان اینکه خداوند در چندین جای قرآن از انسان گلایه کرده ‌گفت: یکی از گلایه‌هایی که خداوند در چندین آیه به آن پرداخته، زمانی است که به انسان نعمت می‌دهند و او خدا را به یاد دارد، اما هر وقت نعمتی از آنها می‌گیرد،‌ به خداوند شکایت می‌کنند.
عضو هیئت علمی جامعه‌المصطفی با بیان اینکه خداوند انسان‌ها را بر اساس خیر و شر آزمایش می‌کند، متذکر شد: کسانی که برخی ایام، خانه، شخصیت‌ها و... را عامل بدشانسی و بد بختی می‌داند تفکری خرافاتی دارند، همه نعمت‌ها و بلاها آزمون‌های الهی است و باید در هر حال شاکر خداوند بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-١٢-١٣٩٢, ١٧:۴٠

   

پر مبحث ترین ها