سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جدیدترین آمار از بیماری‌های شغلی مردان ایرانی/آسیبهای اشتغال زنان برای مردان

بروز شده : ۵-١٢-١٣٩٢, ١۴:٣٩    نسخه چاپی    
ه در سال 92، می‌توان گفت که 20 درصد کارگاه‌ها با عامل زیان‌آور صدا و 26 درصد کارگاه‌ها با عامل زیان‌آور گرد و غبار روبرو هستند. همچنین 36 درصد شاغلین با وضعیت نامناسب بدنی در محیط کارشان کار می‌کنند.
رئیس اداره خدمات بهداشت حرفه‌ای و مشاغل خاص مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از گسترش آموزشگاه‌های بهداشت حرفه‌ای جهت افزایش آمار کارگاه‌ها و شاغلان تحت پوشش معاینات شغلی دوره‌ای خبر داد.

به گزارش خبرنگار سرویس «سلامت» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر رضا عزتیان در نشست خبری هفته سلامت مردان که با شعار «سوانح و حوادث در کمین سلامت مردان» برگزار شد، گفت: اشغال پست‌های کاری توسط زنان، مردان را به سمت شغل‌های پرخطر سوق می‌دهد. این در حالی است که آسیب به مردان می‌تواند تبعات اجتماعی زیادی را متوجه جامعه و سیستم بهداشتی درمانی کشور کند.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره آمار و ارقام بیماری‌های ناشی از کار در مردان، گفت: مواجه شدن با عوامل زیان‌آور محیط کار و ایجاد بیماری، روند طولانی را می‌طلبد. اما در مجموع بر اساس اطلاعات به دست آمده در سال 92، می‌توان گفت که 20 درصد کارگاه‌ها با عامل زیان‌آور صدا و 26 درصد کارگاه‌ها با عامل زیان‌آور گرد و غبار روبرو هستند. همچنین 36 درصد شاغلین با وضعیت نامناسب بدنی در محیط کارشان کار می‌کنند. 13 درصد شاغلین نیز در مواجهه با دود و دم فعالیت می‌کنند. از میان کارگاه‌های موجود، 63 درصدشان شناسایی شده‌اند و 46 درصد شاغلین آنها تحت معاینات دوره‌ای قرار دارند. علت این موضوع نیز تنوع و پیچیدگی کاری در ایران در مقایسه با دنیاست.

رئیس اداره خدمات بهداشت حرفه‌ای و مشاغل خاص مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: به منظور افزایش آمار کارگاه‌ها و شاغلین تحت پوشش معاینات دوره‌ای، گسترش آموزشگاه‌های بهداشت حرفه‌ای را ابلاغ کرده‌ایم. به این ترتیب انتظار آن است در سال 93 افزایش چشمگیری را در شمار کارگاه‌ها و شاغلین تحت پوشش معاینات دوره‌ای شاهد باشیم. در مجموع سال آینده حدود 1000 آموزشگاه بهداشت حرفه‌ای راه‌اندازی خواهد شد.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٢-١٣٩٢, ١۴:٣٩

   

پر مبحث ترین ها