سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ربیعی: اجرای طرح گفت و گوهای اجتماعی در کشور

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه های لازم را برای شکل گیری این گفت و گوها تدوین کرده است.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ارائه طرح گفت و گو های اجتماعی به رییس جمهوری به منظور توسعه ارتباطات میان گروه های مختلف جامعه با دولت گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه های لازم را برای شکل گیری این گفت و گو ها تدوین کرده است.
به گزارش ایرنا از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی ربیعی در نشست با نمایندگان تشکل های کارفرمایی، افزود: با شنیدن سخنان، انتقادات و مشکلات شما به طور ملموس در جریان امور قرار گرفتم و امیدوارم این مباحث پس از دسته بندی، روی میز اعضای هیات دولت قرار بگیرد و امور پیگیری شوند.
وی اهتمام به سخنان نمایندگان تشکل های کارگری و کارفرمایی را یک راهکار موثر در تدوین برنامه ها عنوان کرد و افزود: در مواردی که با خلاء قانونی روبرو هستید، امور باید با بهره گیری از نخبگان آسیب شناسی شود و امیدوارم با توسعه تشکل ها و مشارکت بیشتر آنان، دولت بتواند از خدمات آنان در رونق فضای کسب و کار بهره مند شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تاکید کرد: برای حل بخشی از مشکلات شما در بطن وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تلاش می کنم و هر جایی که نیاز باشد خود شخصا حضور خواهم داشت و مطمئن باشید در هر جایی که اثری از تولید باشد از هیچ کمکی دریغ نمی کنم.
ربیعی ضمن طرح پیشنهاد تشکیل کمیته تامین اجتماعی از سوی تشکل های کارفرمایی از افراد حاضر در نشست خواست تا موضوعات بازنشستگی و درمان را به طور جداگانه بررسی کنند و مسئولان هر کمیته گزارش کمیته تحت پوشش خود را در جلسه های آینده ارائه دهند.

وی بر لزوم تشکیل کمیته های مطالعاتی بهبود فضای کسب و کار، تشکیل کمیته اشتغال و رفع موانع تولید از سوی کارفرمایان تاکید و اضافه کرد: تشکیل کمیته اشتغال توسط کارفرمایان می تواند راهکاری موثر برای اشتغالزایی باشد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از ارائه پیشنهاد اجرای طرح گفت و گوهای اجتماعی به رئیس جمهور خبر داد و گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برنامه های لازم را برای شکل گیری این گفت و گوها تدوین کرده است.

ربیعی توسعه ارتباطات میان تشکل های کارگری و کارفرمایی را از یک سو و شکل گیری گفت و گو میان دولت و تشکل های را لازمه حرکت در مسیر توسعه دانست و یادآور شد: باید زمینه های ارتباطات حرفه ای میان تشکل ها تقویت شود.
وی با اشاره به برنامه دولت برای کاهش تورم و ضرورت پرداخت یارانه ها به افراد نیازمند و هدایت بخش مهمی از درآمدها به سمت تولید و حوزه سلامت، اقشار برخوردار به ویژه جامعه کارفرمایی را به پیشگامی در انصراف از یارانه ها دعوت کرد.

** دیدگاههای کارفرمایی
همچنین برخی از نمایندگان تشکل های کارفرمایی به ارائه دیدگاه های خود پرداختند. یکی از نمایندگان این تشکل ها ضمن تاکید بر فعالیت بخش خصوصی در کشور گفت: اگر بخش خصوصی نتواند فعالیت داشته باشد اقتصاد مملکت شکوفا نمی شود.

به گفته این فعال کارفرمایی، دولت باید مشکلات بخش خصوصی را بداند و صحنه را برای ورود مردم در بخش صنعت باز کند تا بخش دولتی و خصوصی در کنار هم بتوانند اقتصاد کشور را رو به جلو پیش ببرند.
یکی دیگر از نمایندگان تشکل های کارفرمایی کشور قانون بهبود فضای کسب و کار را یکی از موارد حل مشکلات بین کارگر و کارفرما دانست و افزود: هر چند بر این قانون اشکالاتی وارد است، اما این قانون علی الاصول از مواردی است که می تواند مشکلات را حل کند.

برخی از کارفرمایان با اشاره به اینکه مشکل عمده ای بین کارگر و کارفرما وجود ندارد اظهار داشتند: کارفرمایی که فعالیتش روی غلطک باشد باید کارکردش را تامین کند، زیرا تولید کننده به کارگر نیاز دارد و وظیفه دارد او را تامین کند.
یکی دیگر از نمایندگان با انتقاد از قیمت نفت و وضعیت صنعت در کشور تصریح کرد: ما به عنوان نمایندگان تشکل های کارفرمایی خواستار بهبود این وضعیت هستیم.

** انصراف از یارانه

نمایندگان تشکل های کارفرمایی کشور در این نشست با صدور بیانیه ای ضمن تاکید بر عدم دریافت یارانه، از جامعه کارفرمایی سراسر کشور و افراد برخوردار دعوت کردند، ضمن انصراف از دریافت یارانه و همگام با مسیر توسعه اقتصادی دولت تدبیر و امید در تحقق برنامه ها و اهداف عدالت اجتماعی و کمک به بهبود فضای کسب و کار، درمان و سلامت در کشور پیشگام باشند.
همچنین جامعه کارفرمایی کشور حمایت قاطع و کامل خود را از مواضع و مذاکرات جمهوری اسلامی ایران با گروه 1+5 اعلام کردند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-١٢-١٣٩٢, ١٢:١۵

   

پر مبحث ترین ها