سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آموزش حقوق و تکالیف شهروندی در مدارس

کی از پیشنهادات رئیس جمهور، آموزش حقوق شهروندی و آشنا کردن دانش آموزان با حقوق، وظایف و گسترش قانون‌گرایی بود بنابراین در یک کارگروه مشترک با معاونت حقوقی ریاست جمهوری طرحی را تنظیم کردیم که بر اساس آن برخی از آموزش‌ها به دانش‌آموزان، معلمان و خانواه‌ها در زمینه حقوق و تکالیف شهروندی ارائه می‌شود.
دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش گفت: یکی از پیشنهادات رئیس جمهور در آغاز سال تحصیلی آموزش حقوق شهروندی به دانش‌آموزان بود بنابراین طرحی تنظیم شد تا آموزش‌های لازم به دانش‌آموزان، معلمان و خانواده‌ها در زمینه حقوق شهروندی ارائه شود.

مهدی نوید ادهم در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در رابطه با جزئیات تفاهم نامه حقوق شهروندی اظهار داشت: رئیس جمهور در آغاز سال تحصیلی در سخنان خود چند پیشنهاد را به منظور ارتقای کیفیت فرآیند تعلیم و تربیت مطرح کردند.

آموزش حقوق و تکالیف شهروندی در مدارس

وی افزود: یکی از پیشنهادات رئیس جمهور، آموزش حقوق شهروندی و آشنا کردن دانش آموزان با حقوق، وظایف و گسترش قانون‌گرایی بود بنابراین در یک کارگروه مشترک با معاونت حقوقی ریاست جمهوری طرحی را تنظیم کردیم که بر اساس آن برخی از آموزش‌ها به دانش‌آموزان، معلمان و خانواه‌ها در زمینه حقوق و تکالیف شهروندی ارائه می‌شود.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش با اشاره به اینکه از تمام ظرفیت‌های آموزش و پرورش از جمله کتاب‌های درسی، کمک آموزشی،‌رسانه‌های آموزشی و کمک آموزشی و مجلات رشد برای آموزش حقوق شهروندی استفاده بهینه به عمل می‌آید، گفت: البته این موضوع در سال‌های اخیر در دستور کار وزارت آموزش و پرورش قرار داشت و در کتاب‌های درسی از جمله کتاب علوم اجتماعی به آموزش این حقوق اشاره شده است.

نوید ادهم بیان کرد: تاکید رئیس جمهور بر این موضوع سبب شد تا بار دیگر موضوع حقوق شهروندی در دستور کار قرار بگیرد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا تفاهم نامه حقوق شهروندی با معاونت حقوقی ریاست جمهوری منعقد می‌شود؟گفت: معاونت حقوقی ریاست جمهوری مسئول پیگیری این موضوع است و تمام دستگاه‌ها باید به مسئله حقوق شهروندی توجه کنند.

به گزارش تسنیم، علی اصغر فانی، وزیر آموزش و پرورش از امضای تفاهم نامه حقوق شهروندی با معاونت حقوقی ریاست جمهوری در آینده‌ای نزدیک با توجه به حقوق معلم و دانش‌آموز خبر داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٢-١٣٩٢, ١١:۴٧

   

پر مبحث ترین ها