سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روزانه ۳ تا ۵ بیمار کلیوی به چرخه بیماران دیالیزی افزوده می‌شود

در حال حاضر بر اساس آمار اسمی موجود 5 هزار بیمار کلیوی در کشور وجود دارد و علاوه بر مشکلات روحی، روانی و حقوقی که برای این بیماران وجود دارد باید به مشکلات چکاب، دارو و درمان آنها هم توجه کرد.
قائم مقام انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان گفت: روزانه ۳ تا ۵ بیمار دیالیزی به چرخه این بیماران افزوده می‌شود و باید سعی شود تا با آگاه سازی مردم از ابتلای آنها به بیماری کلیوی جلوگیری شود.

نادر معینی امروز در مراسم افتتاح 10 دستگاه دیالیز و همودیالیز بیمارستان حضرت ولی عصر(عج) زنجان که با حضور مقام عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام شد، اظهار کرد: انجمن خیریه حمایت از بیماران کلیوی از قدیمی‌ترین انجمن‌ها در کشور بوده است.

وی افزود: این انجمن در سراسر کشور می‌تواند بازوی کمکی وزارت علوم و دانشگاه‌های علوم پزشکی باشد.

قائم مقام انجمن حمایت از بیماران کلیوی گفت: انجمن به عنوان خانه دوم بیماران کلیوی، سعی می‌کند تا اندکی از مشکلات این بیماران و خانواده‌های آنها کم کند.

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه روزانه 3 تا 5 بیمار دیالیزی به چرخه این بیماران افزوده می‌شود و باید سعی شود تا با آگاه سازی مردم از ابتلای آنها جلوگیری شود چرا که اگر این روند ادامه یابد مشکلات زیادی در آینده خواهیم داشت.

معینی افزود: وظیفه اخلاقی انجمن حمایت از بیماران کلیوی خدمت به این بیماران و ایجاد امید در آنها است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر بر اساس آمار اسمی موجود 5 هزار بیمار کلیوی در کشور وجود دارد و علاوه بر مشکلات روحی، روانی و حقوقی که برای این بیماران وجود دارد باید به مشکلات چکاب، دارو و درمان آنها هم توجه کرد.

قائم مقام انجمن حمایت از بیماران کلیوی با اظهار امیدواری برای بهبود وضع بیماران کلیوی گفت: چشم امید انجمن‌ها به دولت تدبیر و امید و به ویژه وزارت بهداشت است تا با شعار تدبیر و امید کمک‌هایی در این زمینه انجام داده و این روند ادامه یابد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١٢-١٣٩٢, ١٧:٣٢

   

پر مبحث ترین ها