سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علت واردات ۶۱ تن استامینوفن به کشور اعلام شد

استامینوفن در سال 1392 به میزان 2060 تن توسط شرکت‌های تولید ماده اولیه داخلی تولید و عرضه شده و میزان یاد شده در گزارش (61 تن) در مقایسه با مصرف این ماده در کشور، عدد قابل توجهی نبوده که همین مقدار هم با تعرفه‌های گمرکی مربوطه و صرفاً با درخواست شرکت تولیدی وارد شده است.
سازمان غذا و دارو علت واردات ۶۱ تن استامینوفن به کشور را اعلام کرد.

محمد هاشمی مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو به بازگشت به برخی اخبار و گزارشات مبنی بر واردات استامینوفن با وجود تولیدات شرکت های داخلی اشاره کرد و اظهار داشت: استامینوفن از جمله داروهایی است که ماده اولیه و محصول نهایی آن سالهاست که به همت دانشمندان توانمند کشور در شرکت‌های مواد اولیه داخلی تولید و در کارخانجات داروسازی به اشکال مختلف دارویی مورد نیاز کشور تبدیل می‌شود.

مدیر روابط عمومی سازمان غذا و دارو سیاست‌های جاری سازمان غذا و دارو که بر گرفته از حمایت از تولید داخل است، مبتنی بر استفاده از اهرم‌های تعرفه، قیمت گذاری و عدم تخصیص ارز مبادله ای به مواد اولیه ای که مشابه تولید داخل دارند، استوار است.

هاشمی بیان داشت: استامینوفن در سال 1392 به میزان 2060 تن توسط شرکت‌های تولید ماده اولیه داخلی تولید و عرضه شده و میزان یاد شده در گزارش (61 تن) در مقایسه با مصرف این ماده در کشور، عدد قابل توجهی نبوده که همین مقدار هم با تعرفه‌های گمرکی مربوطه و صرفاً با درخواست شرکت تولیدی وارد شده است.

وی خاطرنشان کرد: بدیهی است سیاست‌های در دست اجرای سازمان غذا و دارو، مشوق اصلی تولید کنندگان دارو به مصرف مواد اولیه تولید داخل بوده است و در صورتی که شرکتی بنا بدلایلی تصمیم به واردات ماده اولیه مشابه تولید داخل داشته باشد، از مکانیسم‌های تشویقی سازمان بهره مند نبوده و بدلیل اعمال اهرم‌های یاد شده از سوی سازمان، هزینه تمام شده تولید خود را بالا می‌برد که این مسئله به صلاح شرکت یاد شده نخواهد بود.
telegram 19dey.com

تگها: استامینوفن

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١٢-١٣٩٢, ١٧:۵٨

   

پر مبحث ترین ها