سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مراقب صفحه‎های جعلی ثبت‎نام یارانه باشید

طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته ثبت نام از سرپرستان متقاضي دريافت يارانه نقدي از تاريخ بيستم فروردين و به طور همزمان در سراسر کشور و تنها از طريق سايت اينترنتي www.refahi.ir انجام خواهد شد.
رییس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا درمورد سرقت اطلاعات متقاضیان دریافت یارانه هشدار داد.

به گزارش مهر، سرهنگ علي نيك نفس با اعلام اين خبر گفت: با توجه به آغاز ثبت نام اينترنتي از متقاضيان دريافت يارانه نقدي، ممکن است افراد کلاهبردار با راه اندازي سايت هايي جعلي اطلاعات حساس و مهم بانکي هموطنان را به سرقت برده و در فرصتي مناسب اقدام به برداشت هاي غير مجاز از حساب هاي بانکي قربانيان کنند. پليس فتا سعي دارد با اطلاع رساني به موقع و مناسب شاهد به حداقل رسيدن اين گونه جرائم باشد و افراد کلاه بردار را در رسيدن به اهدافشان ناکام بگذارد.

وي ادامه داد: طبق برنامه ريزي هاي صورت گرفته ثبت نام از سرپرستان متقاضي دريافت يارانه نقدي از تاريخ بيستم فروردين و به طور همزمان در سراسر کشور و تنها از طريق سايت اينترنتي www.refahi.ir انجام خواهد شد.

رييس مركز تشخيص و پيشگيري از جرايم سايبري پليس فتا افزود:يکي از رايج ترين روش هاي کلاهبرداري اين حوزه فیشینگ است که با راه اندازي سايت هاي جعلي با آدرسي مشابه به آدرس سايت اصلي همراه است.

پليس فضاي توليد و تبادل اطلاعات از افراد متقاضی دریافت یارانه می خواد آدرس سايت را در آدرس بار تايپ کنند و از رفتن به ديگر سايت هايي که با عنوان هاي مختلف اقدام به ثبت نام مي کنند خودداري کرده و موارد مشکوک را از طريق سايت پليس فتا به نشاني www.cyberpolice.ir گزارش کنند.

سرهنگ نيك نفس به کاربران توصيه کرد: از کپي کردن و رفتن به لينک هايي که در سايت هاي مختلف ارائه شده خودداري کرده و آدرس سايت مورد نظر را خودشان وارد کنند. بهترين و مطمئن ترين منبع اطلاع رساني رسانه هاي رسمي کشور هستند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠١-١٣٩٣, ١٨:۴۴

   

پر مبحث ترین ها