سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزارت آموزش و پرورش: استفاده از زبان و لباس قومی در مدارس منع ندارد

این امر می تواند در پوشش دانش آموزان نیز اتفاق بیفتد و دانش آموزان با توجه به قومیت های خود می توانند لباس محلی بپوشند و در جشنواره های مختلف دانش آموزی با لباس و زبان محلی حضور پیدا کنند.
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان می توانند در فعالیت های فوق برنامه از زبان و لباس قومی خود استفاده کنند.
به گزارش روز یکشنبه وزارت آموزش و پرورش، حمیدرضا کفاش اظهار داشت: زبان فارسی هویت ملی است و در این راستا از آموزش زبان و ادبیات مختلف قومی استقبال می کنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش با اشاره به زبان های بومی درحوزه فعالیت های پرورشی تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش بر این نکته تاکید دارند که در برنامه های فوق برنامه و فعالیت های جنبی نه تنها نباید مانع آموزش زبان و ادبیات مختلف قومی شد که باید از آن استقبال کرد.

وی خاطرنشان کرد: این امر می تواند در پوشش دانش آموزان نیز اتفاق بیفتد و دانش آموزان با توجه به قومیت های خود می توانند لباس محلی بپوشند و در جشنواره های مختلف دانش آموزی با لباس و زبان محلی حضور پیدا کنند.
کفاش، اصل برنامه های آموزش و پرورش را حفظ زبان پایه و وحدت آفرین فارسی دانست و افزود: با استفاده از زبان و لباس قومی در فعالیت های فوق برنامه، دانش آموزان می توانند هویت قومی و قبیله ای خود را حفظ کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠١-١٣٩٣, ٢٠:١٢

   

پر مبحث ترین ها