سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فروش اینترنتی مدارک تحصیلی

بروز شده : ۴-٠٢-١٣٩٣, ١٨:٢٩    نسخه چاپی    
این کلاهبرداران، افراد را ترغیب می‌کنند تا از خدمات آنان بهره‌ مند شوند اما غافل از اینکه بررسی‌ها نشان داده است که این مدارک نه تنها معتبر نبوده بلکه پوششی است برای اخاذی و کسب درآمد که پس از واریز وجه به حسابشان دیگر پاسخگو نبوده و ارتباط خود را با متقاضیان قطع می نمایند.
رییس پلیس فتا استان خراسان شمالی گفت: اخیرا عده‌ای افراد سودجو باراه‌اندازی سایت‌های جعلی در فضای مجازی اقدام به تبلیغ و فروش مدارک تحصیلی می‌کنند.

سرگرد سهیل خاکشور در این رابطه افزود: افراد کلاهبردار با راه اندازی سایت های جعلی و تبلیغات فراوان و دادن وعده های دروغین از جمله منحصر به فرد بودن ، قیمت های استثنایی و همچنین کوتاه ترین زمان ممکن... دانشجویان را فریب داده و سعی در جلب اعتماد آنها می کنند.

وی اظهار کرد: این کلاهبرداران، افراد را ترغیب می‌کنند تا از خدمات آنان بهره‌ مند شوند اما غافل از اینکه بررسی‌ها نشان داده است که این مدارک نه تنها معتبر نبوده بلکه پوششی است برای اخاذی و کسب درآمد که پس از واریز وجه به حسابشان دیگر پاسخگو نبوده و ارتباط خود را با متقاضیان قطع می نمایند.

وی همچنین بیان داشت: با توجه به ماده 13 قانون مصوب 11 دی ماه سال 88 جرائم رایانه ای استفاده غیر مجاز از سامانه های رایانه ای یا مخابراتی برای ارتکاب اعمالی از قبیل وارد کردن، تغییر، محو، ایجاد یا متوقف کردن داده ها یا مختل کردن سامانه و تحصیل وجه یا مال یا منفعت یا خدمات یا امتیازات مالی برای خود یا دیگری علاوه بر رد مال به صاحب آن به حبس از یک تا پنج سال یا جزای نقدی از بیست تا یکصد میلیون ریال یا هردو مجازات خواهد شد.

به گزارش ایسنا،ر ییس پلیس فتا استان خراسان شمالی به شهروندان توصیه کرد: فریب کلاهبرداران اینترنتی که نسبت به ایجاد سایت های فروش مدرک تحصیلی دروغین در فضای مجازی می نمایند را نخورند و در صورت مشکوک شدن به این صفحات با پلیس فتا خراسان شمالی به آدرس اینترنتی www.cyberpolice.ir بخش "تماس با ما" یا ایمیل پلیس فتا خراسان شمالی به آدرس kh.shomali_fata@police.ir تماس حاصل نمایند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٢-١٣٩٣, ١٨:٢٩

   

پر مبحث ترین ها