سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پنهای باند اینترنت کشور تا آخر سال به هزار گیگ می‌رسد

بروز شده : ۵-٠٢-١٣٩٣, ١٠:۴٧    نسخه چاپی    
هم کدسازی در استان کردستان تا دو ماه آینده اجرایی خواهد که با کاهش هزینه های تماس های داخل استان، خدمتی ارزشمند برای مردم استان ارائه خواهد شد.
معاون حقوقی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: پنهای باند اینترنت کشور از 140 گیگ تا آخر سال به هزار گیگ افزایش می یابد.
به گزارش ایرنا، مرتضی براری شامگاه پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات و راه های توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات استان کردستان در سنندج افزود: پیش از این پنهای باند کشور 70 گیگ بود که با افزایش دو برابری، به 140 گیگ رسیده است.

وی اظهار کرد: ایران با توجه به جایگاه جغرافیایی خود می تواند به ترانزیت پهنای باند بپردازد.
وی گفت: در برخی از شهرستان های کشور یک حساب اینترنت به جای اینکه میان هشت مشترک تقسیم شوند، میان 40 مشترک تقسیم می شود که باید اصلاح شود.
براری در رابطه با توسعه itc در استان کردستان نیز گفت: تا پایان اردیبهشت امسال، 666 روستای استان به اینترنت ADSL متصل می شوند که بیشترین سهم در سطح کشور است.

وی افزود: هم کدسازی در استان کردستان تا دو ماه آینده اجرایی خواهد که با کاهش هزینه های تماس های داخل استان، خدمتی ارزشمند برای مردم استان ارائه خواهد شد.
وی با اشاره به وجود یک خط فیبر نوری در استان کردستان گفت: با یک کنده کاری کل اینترنت استان قطع می شود که برای رفع این مشکل به دنبال ایجاد خط پشتیبان هستیم.
به گزارش ایرنا، براری ادامه داد: تا آخر سال 535 کیلومتر فیبر نوری برای ایجاد این خط پشتیبان به استان کردستان کشیده می شود
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٢-١٣٩٣, ١٠:۴٧

   

پر مبحث ترین ها