سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس شورای عالی استان‌ها:

معلوم نیست فاضلاب پردیس، بومهن، رودهن به کدام سد ریخته می‌شود

بروز شده : ٩-٠٢-١٣٩٣, ٢٣:٣٣    نسخه چاپی    
رئیس شورای عالی استان‌ها با تاکید بر اینکه نباید در شوراها تخلف صورت گیرد، گفت: متاسفانه اگر تخلفی هم صورت می‌گیرد برخی‌ها این تخلف را بزرگ می‌کنند که یکی از دلایلی که در حال حاضر استقبالی از شوراها نمی‌شود همین موضوع است.
رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به اینکه شهر تهران دارای مشکلات عدیده‌ای است، گفت:‌ در حال حاضر مشخص نیست فاضلاب پردیس، بومهن و رودهن به کدام سد ریخته می‌شود.

مهدی چمران در همایش شوراهای اسلامی شهر، روستا، بخش شهرستان و استان تهران که عصر امروز در سالن غدیر وزارت کشور که با حضور استاندار تهران برگزار شد، اظهار داشت: روز نهم اردییهشت ماه روز مهمی برای شوراها محسوب می‌شود چرا که در چنین روزی و در سال 58 حضرت امام خمینی (ره) پس از 77 روز از پیروزی انقلاب دستور تشکیل شوراها را به شورای انقلاب صادر کردند.

وی تصریح کرد: قانون شوراها در سال 61 نوشته شد و در سال‌های 69،‌70،75 ، 82 و 86 اصلاحاتی در آن صورت گرفت.
چمران بیان داشت: متاسفانه بسیاری از موارد اصلاحاتی از قانون ابتدایی و اساسی شوراها کاسته شد و متاسفانه جایگاه شوراها تنزل پیدا کرد.

رئیس شورای عالی استان‌ها خاطرنشان کرد: ‌وقتی نهاد شورای عالی استان‌ها شکل گرفت و به صورت دائمی فعالیت خود را آغاز کرد در خصوص برخی از اصلاحات قانون شوراها وارد عمل شد و با همکاری نمایندگان مجلس اجازه تنزل بیشتر به جایگاه شوراها نداد.

به گزارش فارس‌، چمران با انتقاد از اینکه در نهم اردیبهشت روز ملی شوراها، اعضای شوراها از دیدار رئیس جمهور محروم هستند گفت: این هم نمونه‌ای از تنزل جایگاه شوراها است!
وی افزود: شوراها دومین پارلمان کشور محسوب می‌شود که می‌تواند مستقیما به دولت و مجلس طرح و لایحه بدهند.

رئیس شورای عالی استان‌ها با تاکید بر اینکه نباید در شوراها تخلف صورت گیرد، گفت: متاسفانه اگر تخلفی هم صورت می‌گیرد برخی‌ها این تخلف را بزرگ می‌کنند که یکی از دلایلی که در حال حاضر استقبالی از شوراها نمی‌شود همین موضوع است.

وی از آمادگی شوراها جهت خدمتگذاری به مردم خبر داد و گفت:‌شوراها کمر همت برای خدمت بسته‌اند.
چمران با بیان اینکه شوراها نه جایی و نه مکانی و نه حتی دفترچه‌ای برای پیگیری امورات خود ندارند، گفت: تنها چیزی که به شوراها می‌دهند حق‌الجلسه است و این در حالی است که حق‌الجلسه در استان‌ها 15 ساعت و در تهران 70 ساعت است.

وی در ادامه با انتقاد از برخی نامهربانی‌ها در استان تهران گفت: متاسفانه مشکلات در شهر تهران نیز بسیار زیاد است و به عنوان نمونه می‌توان به این موضوع اشاره کرد که معلوم نیست فاضلاب پردیس، بومهن، رودهن به کدام سد ریخته می‌شود.
چمران در پایان گفت: شوراها آماده هر نوع همکاری با دولت و مجلس و سایر دستگاه‌ها را برای ارائه خدمت به هموطنان دارند.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٢-١٣٩٣, ٢٣:٣٣

   

پر مبحث ترین ها