سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حذف کاغذ از سیستم مالی دولت

بر اساس این دستور که از ابتدای سال 1393 اجرایی شده، مقرر شده در صورت عدم وجود خطوط ارتباطی امن، این صورت‌حساب‌ها از طریق لوح فشرده و فایل‌های کمکی ارسال شود.
یک سایت خبری با انتشار سندی، از حذف کاغذ در سیستم مالی دولت خبر داد.
سایت صبحانه نوشت: یکی از تکالیف مهم قانونی که بر اساس برنامه پنجم توسعه بر عهده دستگاه‌های اجرایی گذاشته شده، این است که بر اساس ماده 46 برنامه مذکور، کلیه دستگاه‌های اجرایی مکلفند تا پایان سال دوم برنامه نسبت به ارسال و دریافت الکترونیکی کلیه استعلامات بین دستگاهی و واحدهای تابعه آنها با استفاده از شبکه ملی اطلاعات و رعایت امنیت اقدام کنند.

این تکلیف مهم و ضروری که ضمن بالا بردن امنیت تبادلات، صرفه‌جویی‌های فراوانی را نیز به همراه دارد به دلایل مختلف در بازه زمانی مذکور و به صورت کلی عملیاتی نشد اما به نظر می‌رسد در دولت جدید، فعالیت‌های مختلفی برای اجرایی شدن آن صورت گرفته است که نمونه مهم آن "حذف کاغذ از پرداخت‌های مالی دستگاه‌های اجرایی" است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، بر اساس بخشنامه 26 فروردین‌ماه سید رحمت‌الله اکرمی معاون نظارت مالی و خزانه‌دار کل کشور خطاب به مدیران کل امور مالی دستگاه‌های اجرایی، مقرر شده است که با توجه به راه‌اندازی کامل سامانه نظارت آنی خزانه‌داری کل کشور با نام «سناما»، کلیه دستگاه‌های اجرایی صورت‌حساب دریافت و پرداخت ماهانه و نهایی خود را به صورت آنلاین ارسال کنند.

بر اساس این دستور که از ابتدای سال 1393 اجرایی شده، مقرر شده در صورت عدم وجود خطوط ارتباطی امن، این صورت‌حساب‌ها از طریق لوح فشرده و فایل‌های کمکی ارسال شود.
این اقدام مهم و گام بزرگ دولت برای آنلاین کردن صورت‌حساب‌های مالی، می‌تواند ضمن باز کردن مسیر حذف کاغذ در دیگر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها، امنیت اسناد مالی را نیز بیش از گذشته حفظ کند که این مهم را در سال 1393 شاهد بوده‌ایم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٢-١٣٩٣, ٠٠:٠٧

   

پر مبحث ترین ها