سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جریمه ایرلاین‌ها در صورت تاخیر طولانی پروازها

معمولا آزادسازی نرخ بلیت هواپیماها منجر به رقابت بیشتر می‌شود؛ به طوری که در کشورهای دیگر دنیا آزادسازی با این هدف صورت می‌گیرد.
رییس سازمان هواپیمایی کشوری از اعمال جریمه‌ ایرلاین‌ها در صورت تاخیرات طولانی مدت در زمان پروازها خبر داد و گفت: در پی افزایش نرخ بلیت هواپیما افزایش قیمت‌ها کنترل می‌شود و نرخ‌های جدید کمتر از میزان تورم خواهد بود.
علیرضا جهانگیریان - معاون وزیر راه و شهرسازی - در ایسنا، درباره میزان تاخیرات پروازها اظهار کرد: در ایام نوروز با وجود افزایش تعداد پروازها میانگین تاخیرات حدود 25 دقیقه برای هر پرواز بود.
وی افزود: بحث تاخیرات از عوامل مختلفی از عوامل فرودگاهی تا عوامل فنی، هوایی و انسانی متاثر است.
رییس سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد:‌ بخش قابل توجهی از تاخیرات، ناشی از مشکلات آب و هوایی در مبدأ و مقصد است که این تاخیرات به صورت سلسله‌وار اتفاق می‌افتد.

جهانگیریان تاکید کرد:‌ اقداماتی روی ساعت پروازها داشته‌ایم که فاصله میان پروازها را زیاد کرده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: بازرسی‌هایی در فرودگاه مهرآباد و امام خمینی(ره) داریم که میانگین تاخیرات را به صورت روزانه، هفتگی و ماهانه مشخص می‌کنیم و جریمه‌هایی را برای تاخیرات طولانی مدت در نظر گرفته‌ایم.

آزادسازی نرخ بلیت هواپیما باید باعث کاهش قیمت شود
وی در مورد آزادسازی نرخ بلیت هواپیما اظهار کرد: باید بحث آزادسازی نرخ بلیت هواپیما را از افزایش قیمت جدا کنیم چون براساس ماده 161 قانون پنجم توسعه وزارت راه و شهرسازی موظف است برای برنامه ریزی و اجرای آزادسازی نرخ بلیت حمل و نقل هوایی اقدام کند.

جهانگیریان افزود:‌ معمولا آزادسازی نرخ بلیت هواپیماها منجر به رقابت بیشتر می‌شود؛ به طوری که در کشورهای دیگر دنیا آزادسازی با این هدف صورت می‌گیرد.
معاون وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: هدف و تلقی ما از این بند قانون این است که آزادسازی باید به قیمت‌های پایین و رفاه حال مسافران صورت گیرد.

آزادسازی نرخ بلیت‌ هواپیما عامل کنترل افزایش قیمت‌ها
رییس سازمان هواپیمایی کشوری با بیان این‌که افزایش قیمت حامل‌های انرژی، ارز و نرخ تورم باعث افزایش قیمت شاخه‌ای از خدمات می‌شود، تصریح کرد:‌ شاید آزادسازی نرخ بلیت‌ها باعث کنترل افزایش قیمت‌ها شود.

جهانگیریان پیش‌بینی کرد: افزایش قیمتی که به طور طبیعی اتفاق می‌افتد با آزادسازی نرخ‌ها تا حد زیادی کنترل شود.
وی خاطرنشان کرد: از آبان سال 91 که آخرین افزایش قیمت‌ها اتفاق افتاد تا سال 93 هزینه تمام شده حمل و نقل هوایی افزایش داشته است ولی با محاسبه افزایش هزینه‌ها و کنترل لازم در آزادسازی نرخ، وضعیت را کنترل می‌کنیم که از این حد بالاتر نرود و نرخ‌ها کمتر از میزان تورم باشد.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٢-١٣٩٣, ١۵:٠۴

   

پر مبحث ترین ها