سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیش‌بینی وضعیت هوا در روزهای آینده

روز یکشنبه با نفوذ هوای خنک از عرض‌های شمالی‌تر، ضمن کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور در سواحل دریای خزر نیز ابرناکی و بارش باران و رعد و برق نیز رخ خواهد داد. همچنین در این دو روز در برخی مناطق شمال غرب کشور نیز رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.
مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از احتمال پدیده گرد و غبار در استان‌های خوزستان، ایلام و بوشهر خبر داد.
احد وظیفه در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد و در بعضی نقاط تگرگ در استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال سمنان و بدون پدیده تگرگ در استان‌های کرمان، یزد و شمال سیستان و بلوچستان برای امروز پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: فردا نیز بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد در استان‌های خراسان شمالی، شمال سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، سمنان، یزد، کرمان، شمال فارس و جنوب اصفهان خواهیم داشت. همچنین در روز دوشنبه بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد در استان‌های یزد، کرمان، فارس و خراسان جنوبی پیش‌بینی می‌شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور در ادامه گفت: براساس نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی طی سه روز آینده، در ساعات بعداز ظهر و اوایل شب در استان‌های واقع در نیمه شرقی و بخش‌هایی از نواحی مرکزی و ارتفاعات شرقی البرز رگبار باران، رعد و برق،‌وزش باد و در برخی نقاط با احتمال بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.
وی افزود: روز یکشنبه با نفوذ هوای خنک از عرض‌های شمالی‌تر، ضمن کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور در سواحل دریای خزر نیز ابرناکی و بارش باران و رعد و برق نیز رخ خواهد داد. همچنین در این دو روز در برخی مناطق شمال غرب کشور نیز رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان این‌که دریای خزر یکشنبه و خلیج‌فارس و شرق دریای عمان طی روزهای یکشنبه و دوشنبه مواج خواهند بود، گفت: روز یکشنبه احتمال پدیده گرد و غبار بر روی استان‌های خوزستان، ایلام و بوشهر دور از انتظار نیست.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور به وضع هوای تهران اشاره کرد و به ایسنا، گفت: آسمان تهران در روز یکشنبه صاف تا نیمه ابری همراه با وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به 18 و 29 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز دوشنبه آسمان پایتخت صاف تا نیمه‌ابری و وزش باد پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز نیز بدون تغییر 18 و 29 درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٢-١٣٩٣, ١٨:۴۵

   

پر مبحث ترین ها