سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لغو حکم اعدام ۱۶ نفر به‌خاطر حفظ قرآن

اینکه در عنوان و نام سازمان زندان عنوان «تربیتی» قید شده است بی‌خود نیست و واقعا بحث تربیتی به طور جدّ، دنبال می‌شود. همچنین مشوق‌های فراونای برای کارهای فرهنگی وجود دارد و انصافا زندانیان زیادی در برنامه‌های فرهنگی مشارکت دارند.
معاون فرهنگی قوه‌قضاییه از تخفیف مجازات ۱۶ اعدامی موادمخدر به وسیله حفظ و فراگیری تمام یا نیمی از قرآن در زندان خبر داد.
به گزارش خرداد، حجةالاسلام هادی صادقی معاون فرهنگی قوه‌قضاییه در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، درباره اقدامات فرهنگی در زندان‌ها اظهار داشت: برنامه‌های فرهنگی مختلفی در سازمان زندان‌ها برای زندانیان انجام و اجرا می‌شود.
وی ادامه داد: اینکه در عنوان و نام سازمان زندان عنوان «تربیتی» قید شده است بی‌خود نیست و واقعا بحث تربیتی به طور جدّ، دنبال می‌شود. همچنین مشوق‌های فراونای برای کارهای فرهنگی وجود دارد و انصافا زندانیان زیادی در برنامه‌های فرهنگی مشارکت دارند.

معاون فرهنگی قوه‌قضاییه با بیان اینکه بخشی‌ از آزادی‌های مشروط و مرخصی‌های اعطایی به زندانیان،‌ براساس مشارکت در این امور تربیتی و فرهنگی است، خاطرنشان کرد: سال گذشته 16 زندانی مواد مخدر که به اعدام محکوم شده بودند با حفظ و فراگیری تمام یا نیمی از قرآن کریم با تخفیف مجازات مواجه شده و از اعدام نجات یافتند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٢-١٣٩٣, ١٢:٠۶

   

پر مبحث ترین ها