سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سکونت 20 میلیون نفر در کشور در سکونتگاه‌های غیررسمی

با همکاری شش بانک عامل، وام های نوسازی، مقاوم سازی و ودیعه مسکن در قالب 200 هزار وام نوسازی برای ارائه به مردم پرداخت می شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت عمران و بهسازی شهری این وزارتخانه گفت: اکنون 20 میلیون نفر از کل جمعیت ایران براساس آمارهای موجود در سکونتگاه های غیررسمی زندگی می کنند.

به گزارش ایرنا، ˈمحمدسعید ایزدیˈ روز پنجشنبه در حاشیه بازدید وزیر راه و شهرسازی از بافت قدیم گرگان در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مجموع مساحت سکونتگاه های غیررسمی در کشور، 50 هزار هکتار است که یک سطح بسیار وسیعی از کشور را در بر می گیرد .

به گفته وی، با حجم بالای سکونتگاه های غیر رسمی در کشور، مخاطرات زیادی جان و مال ساکنان این مناطق را تهدید می کند.
وی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از مشکلات مذکور می توان از تجربیات سال های گذشته و برنامه ریزی های انجام شده در این راستا استفاده کرد و دولت نیز به منظور تسهیل در امور مربوط به این مناطق، برنامه های تسهیلاتی، هدایتی و نظارتی پیش بینی کرده است.

وی یادآور شد: با همکاری شش بانک عامل، وام های نوسازی، مقاوم سازی و ودیعه مسکن در قالب 200 هزار وام نوسازی برای ارائه به مردم پرداخت می شود.
ایزدی در پایان در خصوص میزان بافت های فرسوده در کشور گفت: مساحت بافتهای فرسوده میانی در کشور 50 هزار هکتار و بافت تاریخی 22 هزار هکتار است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٢-١٣٩٣, ٢١:٢٠

   

پر مبحث ترین ها