سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بیماران صعب‌العلاج تحت پوشش بسته حمایتی نظام سلامت قرار می‌گیرند

همچنین تمام بیماران بی‌بضاعت نیز مشمول این بسته حمایتی قرار خواهند گرفت؛ بیمارانی که به دلیل هر بیماری ممکن است دچار هزینه‌های کمرشکن شوند.
رئیس سازمان غذا و دارو از اضافه شدن برخی داروها به لیست فهرست فرآورده‌های دارویی تحت حمایت بیمه خبر داد و گفت: اکنون در حال مذاکره با سازمان‌های بیمه‌گر هستیم و در هفته جاری قرار است نخستین فهرست فرآورده‌های دارویی مورد تفاهم وزارت بهداشت و بیمه‌ها، تحت پوشش بیمه قرار گیرند.

رسول دیناروند در گفت وگو با خانه ملت،‌ در تشریح جزئیات نحوه حمایت از بیماران خاص در طرح نظام سلامت،‌ افزود: بیماران صعب‌العلاج که خواسته یا ناخواسته هزینه‌های درمانشان کمرشکن است گروه اولی هستند که هدف اصلی این بسته حمایتی واقع می‌شوند؛ برخی از این بیماران در گذشته حمایت می‌شدند اما با اجرای طرح نظام سلامت قرار است حمایت این بیماران توسعه یابد تا فشار مالی کمتری بر آنها تحمیل شود.

وی ادامه داد: همچنین تمام بیماران بی‌بضاعت نیز مشمول این بسته حمایتی قرار خواهند گرفت؛ بیمارانی که به دلیل هر بیماری ممکن است دچار هزینه‌های کمرشکن شوند.

رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه دو گروه مذکور هدف بسته حمایتی نظام سلامت اعم از خدمات دارویی، درمانی و تجهیزات قرار خواهند گرفت، تصریح کرد: به زودی بسته حمایتی این دو گروه به دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود.

دیناروند با یادآوری وعده رئیس‌جمهور مبنی بر افزایش 350 قلم دارو تحت پوشش بیمه تا پایان سال، تاکید کرد: بنا داریم فرآورده‌های دارویی را به فهرست تفاهم‌نامه بیمه‌ای اضافه ‌کنیم؛ بر اساس اعتباری که دولت پیشنهاد داده و مجلس نیز به تصویب رسانده قرار است این فرآورده‌های دارویی به فهرست مورد تفاهم وزارت بهداشت و بیمه‌ها اضافه شود.

رئیس سازمان غذا و دارو، گفت: اکنون در حال مذاکره با سازمان‌های بیمه‌گر هستیم و بر این اساس در هفته جاری نخستین فهرست فرآورده‌های دارویی مورد تفاهم وزارت بهداشت و بیمه‌ها قرار خواهد گرفت و تعدادی از این اقلام زیرپوشش بیمه می‌روند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٢-١٣٩٣, ١۶:٢٩

   

پر مبحث ترین ها