سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزارت علوم: 6 هزار دکتر بیکارند

تلاش می شود جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه های کشور به نحو مطلوب و شایسته ای انجام شود و به سوی استاندارد شدن پیش رود.
رییس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، گفت: شش هزار نفر با مدرک دکترای تخصصی (phd) در سطح کشور بیکار هستند.
محمدرضا رضوان طلب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در یاسوج افزود: این افراد در فراخوان های مختلفی که از سوی مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری اعلام می شود و بر اساس نیاز دانشگاه ها جذب و استخدام خواهند شد.
وی با بیان این که افراد دارای مدارک دکترا در اولویت جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه ها هستند، اظهار کرد: جذب مربی و افراد با مدرک کارشناسی ارشد در اولویت های بعدی قرار دارد.

رضوان طلب با اشاره به این که مرکز نظارت و ارزیابی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری سهمیه جذب مربی در دانشگاه های کشور را محدود کرده، بیان داشت:این اقدام با هدف جذب افراد با مدرک دکترا صورت گرفته است.

وی افزود: از سال 88 تاکنون 30 هزار عضو هیات علمی در دانشگاه های کشور جذب شده است.
رضوان طلب ، استاندارد بین المللی جذب اعضای هیات علمی را به ازای هر 13 دانشجو یک نفر اعلام کرد و گفت:به دلیل وجود برخی مشکلات این استاندارد در دانشگاه های کشور به طور کامل اجرا نشده است.

رییس مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری افزود: تلاش می شود جذب اعضای هیات علمی در دانشگاه های کشور به نحو مطلوب و شایسته ای انجام شود و به سوی استاندارد شدن پیش رود.
وی بیان کرد: تاکنون در سایت مرکز جذب هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری 340 هزار نفر برای جذب در هیات علمی دانشگاه های کشور نام نویسی کرده اند که از این تعداد 40 هزار نفر جذب یا در مرحله جذب شدن قرار دارند.

رضوان طلب اظهار کرد: اطلاعات و مشخصات 300 هزار نفر باقی مانده که با مدرک کارشناسی ارشد و دکترا با تخصص های مختلف در سایت نام نویسی کرده و جذب نشده اند در قالب یک لوح فشرده در اختیار حوزه مدیریت منابع و توسعه انسانی دولت قرار گرفته است.
وی ادامه داد: دولت و دستگاه های اجرایی در صورت نیاز به تخصص این افراد می توانند نسبت به جذب آنان اقدام کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٢-١٣٩٣, ٢٠:١٣

   

پر مبحث ترین ها