سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اسماعیلی:

دلایل تعطیلی سنگبری ها در کمیته معدن مجلس بررسی می شود

مالکان سنگ بری ها عنوان می کنند سازمان امور مالیاتی هر سه ماه یکبار مالیات بر ارزش افزوده اخذ می کند این در حالی است که فروش در سنگ بری ها معمولا به صورت نقدی نیست که این موضوع مشکلاتی را برای این صنف ایجاد کرده است.
رئیس کمیته معدن و صنایع معدنی مجلس گفت: کمیته معدن مجلس آمادگی دارد مشکلات و مسائل مالیاتی سنگبری های کشور را با حضور نمایندگان سازمان امور مالیاتی بررسی کند.

داریوش اسماعیلی در گفت و گو با خانه ملت افزود: در چند روز گذشته به دلیل اعتراض مالکان سنگ بری های کشور به نحوه اخذ مالیات بر ارزش افزوده از سوی سازمان امور مالیاتی، مسائلی در فعالیت این صنعت به وجود آمده است.

نماینده مردم سروستان و خرامه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کمیته معدن و صنایع معدنی در حال بررسی مسائل سنگ بری ها است البته این به معنای این نیست که دلایل مالکان سنگ بری ها در اعتراض به اخذ مالیات بر ارزش افزوده پذیرفته شده باشد.

اسماعیلی در تشریح مشکلاتی که از سوی سنگ بری های عنوان می شود، گفت: مالکان سنگ بری ها عنوان می کنند سازمان امور مالیاتی هر سه ماه یکبار مالیات بر ارزش افزوده اخذ می کند این در حالی است که فروش در سنگ بری ها معمولا به صورت نقدی نیست که این موضوع مشکلاتی را برای این صنف ایجاد کرده است.

عضو شورای عالی معادن افزود: نکته دیگری که صنف سنگ بری در زمینه مالیات بر ارزش افزوده عنوان می کنند این است که به دلیل بالا بودن رقم فروش محصولات سنگ بری، میزان مالیات بر ارزش افزوده آنها محسوس است.

اسماعیلی گفت: کمیته معدن و صنایع معدنی مجلس آمادگی دارد دغدغه های صنف سنگبری را با حضور مسئولان سازمان امور مالیاتی بررسی کند و در این زمینه هماهنگی های انجام دهد البته باید در این زمینه بررسی های کارشناسی انجام شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: کمیته معدن و صنایع معدنی مجلس در گذشته با اتخاذ تدابیر و انجام تعاملات با بخش های تولیدی مانند سنگ آهن و فولاد بسیاری از مسائل آنها را حل کرده است.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٢-١٣٩٣, ١٢:٠٣

   

پر مبحث ترین ها