سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استاندارد:کم‌فروشی سوخت در جایگاه ها در حال بررسی

با توجه به توسعه و پیشرفت علوم مختلف، نیازمند واحدهای دقیق تری از مقیاس ها و اندازه ها هستیم.
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به وجود آمارهای واقعی از کم فروشی از طریق نازل‌های سوخت، گفت: با همکاری وزارت نفت درصدد کنترل کم فروشی‌ها هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، نیره پیروز بخت در ششمین همایش روز جهانی اندازه شناسی گفت: چند سالی است که با همکاری وزارت نفت بر روی این موضوع نظارت می کنیم که متاسفانه مواردی مشاهده شده که اعداد و رقم هایشان را می توانیم ارائه دهیم.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران تصریح کرد: این کم فروشی با توجه به افزایش قیمت های انرژی ناشی از هدفمندسازی یارانه ها نه تنها حق الناس است و در حق و حقوق مردم شبهه ایجاد می کند، بلکه در حقوق بیت المال هم ابهام به وجود می آورد که ما چه برنامه ای داریم برای اینکه سوختمان هدر نرود.

وی همچنین اندازه شناسی را جزء شاخص های کلیدی در تمامی حوزه های علمی و فنی، اقتصادی و صنعتی دانست و گفت: با توجه به توسعه و پیشرفت علوم مختلف، نیازمند واحدهای دقیق تری از مقیاس ها و اندازه ها هستیم.

این مقام مسئول با اشاره به شعار روز جهانی اندازه شناسی افزود: سوء مدیریت بر منابع به ویژه مدیریت بر مصرف انرژی، چالش ها و معضلات فراوانی را به دنبال دارد که لزوم دقت بیشتر به علم اندازه شناسی و اندازه گیری را بیان می کند.
پیروزبخت اظهارداشت: دقت کافی بر اساس اصول علمی و فنی در فرآیند کالیبراسیون در تمامی صنایع علاوه بر امکان ایجاد مدیریت مصرف برای مصرف کننده، از هدررفتن هزینه تولید انرژی جلوگیری می کند.
وی با اشاره به رویکرد نوین استانداردسازی گفت: استانداردسازی، ارزیابی انطباق، اندازه شناسی و تایید صلاحیت 4 موضوع اصلی است که در رویکرد نوین استانداردسازی مورد توجه قرار دارد.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٢-١٣٩٣, ٢٠:٣٣

   

پر مبحث ترین ها