سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نحوه ثبت‌نام بیمه همگانی مهاجران، بزودی اعلام می شود

بروز شده : ٣-٠٣-١٣٩٣, ٢٠:۵٧    نسخه چاپی    
حق بیمه به طور کامل از طرف دولت و از محل هدفمندسازی یارانه‌ها تقبل شده است. در واقع دولت حق بیمه سالیانه تمام افرادی که تحت پوشش قرار خواهند گرفت را در این مقطع می‌پردازد. این حق بیمه حدود 258 هزار تومان برای یک سال است البته میزان حق بیمه در سال‌های آینده منوط به شرایط و تصمیمات دولت است.
بنابر اظهارات سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی در راستای رفع مشکل بیمه‌ درمان اشخاص دارای شرایط خاص همچون مهاجرت کنندگان از روستاها به شهرها، راهکارها و تدابیری اندیشیده شده است که این راهکارها بزودی اعلام می‌شود.

سید مهدی میرشاه ولد در گفت‌وگو با ایسنا،اعلام کرد: در راستای رفع مشکل اشخاصی که دارای شرایط خاص هستند، به عنوان مثال فرد بیمه شده روستایی بوده، اما اکنون دیگر ساکن روستا نیست و به شهر آمده است و یا اشخاصی که قبلا دفترچه بیمه از صندوق دیگری داشتند و به علت برخورداری از سابقه بیمه‌ای محدودیت ثبت نام داشته‌اند، راهکارهای جدیدی دیده شده است که در هفته جاری آن را اعلام می‌کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که " آیا مهاجران روستایی که پیش از این تحت پوشش بیمه درمانی مربوط به روستائیان بوده‌اند، ناچارند برای ابطال دفترچه و ثبت نام در طرح بیمه سلامت همگانی مجددا به محل سکونت قبلی خود مراجعه کنند؟" گفت: با اتمام ثبت نام‌ها، صدور دفترچه‌های بیمه از ابتدای خرداد ماه آغاز شده است.

وی افزود: اما در راستای رفع مشکل اشخاصی که دارای شرایط خاص هستند، به عنوان مثال فرد بیمه شده روستایی بوده، اما اکنون دیگر ساکن روستا نیست و به شهر آمده است و یا اشخاصی که قبلا دفترچه بیمه از صندوق دیگری داشتند و به علت برخورداری از سابقه بیمه‌ای محدودیت ثبت نام داشته‌اند، راهکارهای جدیدی دیده شده است که در همین هفته آن را اعلام می‌کنیم تا مشخص شود به کجا مراجعه و چه کنند.

به گزارش ایسنا، سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی درباره حق بیمه دفترچه بیمه سلامت همگانی نیز گفت: حق بیمه به طور کامل از طرف دولت و از محل هدفمندسازی یارانه‌ها تقبل شده است. در واقع دولت حق بیمه سالیانه تمام افرادی که تحت پوشش قرار خواهند گرفت را در این مقطع می‌پردازد. این حق بیمه حدود 258 هزار تومان برای یک سال است البته میزان حق بیمه در سال‌های آینده منوط به شرایط و تصمیمات دولت است.

وی درباره جزئیات بسته خدمتی این نوع از بیمه‌ها اظهار کرد: این بیمه هیچ تفاوتی با سایر بیمه‌های تحت پوشش سازمان بیمه سلامت ایران ندارد و هرآنچه در تعهد بیمه سلامت برای خدمات بستری و خدمات سرپایی باشد در این بسته نیز مورد تعهد ما خواهد بود.

میرشاه‌ولد با بیان اینکه این دفترچه به لحاظ شکل و محتوا تفاوتی با سایر دفترچه‌های سازمان بیمه سلامت ندارد، اظهار کرد: مردم می‌توانند پس از دریافت دفترچه‌های خود به تمام مراکز پاراکلینیکی، آزمایشگاه و رادیولوژی‌ها، پزشکان و بیمارستان‌های طرف قرارداد مراجعه کرده و داروهای خود را نیز بر اساس تعرفه‌های بیمه‌ای دریافت کنند. در واقع محدودیتی برای دریافت خدمات در این بیمه برای مردم وجود ندارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٣-١٣٩٣, ٢٠:۵٧

   

پر مبحث ترین ها