سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اخذ دفترچه بیمه رایگان به شرط دریافت پیامک

بروز شده : ۴-٠٣-١٣٩٣, ١٢:۴٧    نسخه چاپی    
آمار به روز و لحظه ای تعداد صدور دفترچه ها احتمالا از دوشنبه اعلام می شود اما استان ها به تفکیک، آمارهایشان را به سازمان بیمه سلامت ایران ارایه داده اند.
سخنگوی ستاد اجرایی بیمه سلامت همگانی به آندسته از هموطنانی که برای بیمه رایگان ثبت نام کرده اند اعلام کرد تا زمانی که پیامک صدور دفترچه دریافت نکرده اند از مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت خودداری کنند.

« سید مهدی میر شاه ولد» روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار حوزه سلامت ایرنا افزود: سامانه ثبت نام به گونه ای طراحی شده است که به محض ارسال پیامک به متقاضی، مجوز چاپ و صدور دفتر چه بیمه آن به دفاتر پیشخوان دولت صادر می شود به همین علت تا زمانی که پیامک برای متقاضی ارسال نشده است ، دفاتر نمی توانند برای وی دفترچه ای چاپ کنند.
میرشاه ولد یاد آور شد:متقاضیان، همچنین برای دریافت دفترچه فقط به دفاتری مراجعه کنند که در آن محل ثبت نام به عمل آورده اند.

وی با بیان اینکه صدور دفترچه از دیروز - سوم خرداد - آغاز شده است گفت : آمار به روز و لحظه ای تعداد صدور دفترچه ها احتمالا از دوشنبه اعلام می شود اما استان ها به تفکیک، آمارهایشان را به سازمان بیمه سلامت ایران ارایه داده اند.
وی شمار ثبت نام کنندگان را تا زمان حاضر چهار و نیم میلیون نفراعلام کرد وگفت:ثبت نام همچنان ادامه دارد و سامانه ثبت نام نیز فعال است .

گفته می شود بین شش تا 10 میلیون نفر تحت هیچ پوشش بیمه ای در کشور نیستند و ثبت نام این افراد برای بیمه رایگان از اول اردیبهشت ماه گذشته آغاز شده است .
رییس جمهوری نیز روز گذشته -شنبه- به صورت نمادین به 13 نفر دفترچه بیمه همگانی را تحویل داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٣-١٣٩٣, ١٢:۴٧

   

پر مبحث ترین ها