سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جزئیات خدمات بیمه دندانپزشکی کودکان زیر 14 سال

بروز شده : ٧-٠٣-١٣٩٣, ١۴:۴٣    نسخه چاپی    
طرح اشاره شده از اواسط خرداد در سطح کشور و برای کودکان زیر 14 سال اجرا خواهد شد و کار به این شکل است که سازمان بیمه سلامت 70 درصد هزینه‌های پیشگیری را در بخش دندانپزشکی پرداخت می‌کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام جزئیات خدمات بیمه دندانپزشکی کودکان زیر 14 سال گفت: در این طرح 6 بسته خدماتی پیشگیری ارائه خواهد شد ضمن اینکه طرح اشاره شده از اواسط خرداد اجرا می‌شود.

علی ربیعی در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به اینکه امسال در حوزه سلامت بنا داریم گامهای بلندی را با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین سازمانهای بیمه‌گر برداریم، اظهار داشت: در همین زمینه چندی پیش تفاهمنامه‌ای با وزارت بهداشت برای ارائه خدمات در سطح یک روستاییان به امضا رسید.
وی تصریح کرد: یکی دیگر از بسته‌های حمایتی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارائه خدمات بیمه‌ای دندانپزشکی به کودکان زیر 14 سال است.

ربیعی بیان داشت: در این بسته به سیاست‌های پیشگیرانه توجه ویژه‌ای شده است از جمله آموزش بهداشت،معاینه دوره‌ای دندانها،نحوه صحیح مسواک زدن، نخ کشیدن، فلورایدتراپی، فیشورسیلنت، ترمیم، جرمگیری و بروساژ تحت پوشش قرار گرفته‌اند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: ما بنا داریم با ارائه خدمات بیمه‌ای در حوزه پیشگیری شرایطی را فراهم کنیم تا خانواده‌ها هزینه کمتری را بابت درمان پرداخت کنند.

وی ادامه داد: طرح اشاره شده از اواسط خرداد در سطح کشور و برای کودکان زیر 14 سال اجرا خواهد شد و کار به این شکل است که سازمان بیمه سلامت 70 درصد هزینه‌های پیشگیری را در بخش دندانپزشکی پرداخت می‌کنند.
ربیعی افزود: چنانچه خانواده‌ها به مراکز خصوصی نیز مراجعه کنند می‌توانند از خدمات بیمه‌ای دندانپزشکی کودکان زیر 14 سال استفاده کنند اما این در حالی که سازمان بیمه‌گر بر اساس تعرفه‌های دولتی عمل خواهد کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٣-١٣٩٣, ١۴:۴٣

   

پر مبحث ترین ها