سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هشدار نسبت به گسترش ویروس کرونا در کشور

بروز شده : ٧-٠٣-١٣٩٣, ١۶:٣٨    نسخه چاپی    
وی با یادآوری اینکه اکنون دو نفر از هموطنانمان در کرمان به این بیماری مبتلا شده‌اند، افزود: متاسفانه حال یک نفر از این‌ها وخیم گزارش شده که اکنون در آی. سی. یو بستری است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، از خطرات ناشی از شیوع بیماری کرونا در کشور هشدار داد و گفت: وزارتخانه بهداشت و درمان باید از طریق رسانه‌ها نحوه پیشگیری و مراقبت‌ها را آموزش دهد زیرا این بیماری از راه تنفس انتقال می‌یابد.

احمد آریایی‌نژاد در گفت وگو با خانه ملت،‌ نسبت به خطر شیوع بیماری کرونا هشدار داد و افزود: بدون‌شک رعایت صحیح اصول بهداشتی می‌تواند تا حدودی از گسترش و شیوع این بیماری در کشور جلوگیری کند.
نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه این ویروس در کشورهایی همچون عربستان، امارات، قطر و اردن شایع شده که بهتر است توضیحات لازم به زائران حج داده شود و از سوی دیگر افراد مشکوک به این بیماری نیز با دقت بیشتری تحت آزمایش‌های پزشکی قرار گیرند.

این نماینده مردم در مجلس نهم،‌ با تاکید بر اینکه قرنطینه افراد مشکوک به ویروس کرونا می‌تواند در کنترل این بیماری اثربخش واقع شود،گفت: این بیماری خطرات زیادی دارد و باید با مراقبت و پیشگیری کنترل شود، بدیهی است این امر در سایه ارائه آموزش‌های لازم به مردم به ویژه حجاج، ‌امکان‌پذیر است.
وی با یادآوری اینکه اکنون دو نفر از هموطنانمان در کرمان به این بیماری مبتلا شده‌اند، افزود: متاسفانه حال یک نفر از این‌ها وخیم گزارش شده که اکنون در آی. سی. یو بستری است.

آریایی‌نژاد با تاکید بر اینکه علایم این بیماری همانند سرماخوردگی است، یادآور شد: این بیماری از راه تنفس نیز انتقال می‌یابد و افراد باید با مشاهده تب، سرفه و تنگی تنفس به سرعت به مراکز درمانی مراجعه کنند.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، نقش وزارت بهداشت را در کنترل بیماری کرونا بسیار حیاتی خواند و گفت:‌ این وزارتخانه باید از طریق رسانه‌ها نحوه پیشگیری و مراقبت‌ها را آموزش دهد زیرا یکی از موارد کنترل این بیماری دادن آموزش‌های دقیق به افراد است.

گفتنی است بر اساس اعلام رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت درباره وضعیت بیماری کرونا در کشور، از بین 4 فرد مشکوک به ویروس کرونا یا بیماری MERS ابتلای دو نفر آنها قطعی است که حال یکی از آنها وخیم است. این 4 خواهر با یک زائر عربستان در یک بیمارستان بوده‌اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٣-١٣٩٣, ١۶:٣٨

   

پر مبحث ترین ها