سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رگبار و رعد و برق ادامه دارد/ هشدار نسبت به وزش باد شدید در کشور

بروز شده : ٧-٠٣-١٣٩٣, ٢٣:۵۴    نسخه چاپی    
با توجه به ویژگی بارش‌های بهاری که به صورت محلی شدید و کوتاه مدت است، توصیه می‌شود برای پیشگیری از خسارات احتمالی توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها با احتیاط لازم انجام شود و تا حد امکان خودداری شود.
مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور نسبت به رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در کشور هشدار داد.

مهندس احد وظیفه روز چهارشنبه در گفت‌وگو با ایسنا افزود: بر اساس نقشه‌های پیش‌یابی طی روزهای پنجشنبه و جمعه در مناطق شمال غرب، دامنه‌های رشته کوه البرز و شمال شرق در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب رگبار، رعد و برق و گاهی وزش باد شدید و در مناطق مرتفع بارش تگرگ در روز پنجشنبه استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل،‌ زنجان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان که شدت بارش‌ها بر روی استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی، مازندران، گلستان و شمال سمنان است و در روز جمعه در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی و به صورت پراکنده در اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، شمال سمنان، شمال آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی پیش‌بینی می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به ویژگی بارش‌های بهاری که به صورت محلی شدید و کوتاه مدت است، توصیه می‌شود برای پیشگیری از خسارات احتمالی توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها با احتیاط لازم انجام شود و تا حد امکان خودداری شود.

مدیر پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور افزود: براساس تحلیل نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، چهارشنبه در نواحی شمال غرب،‌دامنه‌های البرز، سواحل دریای خزر، شمال شرق و برخی مناطق شرق کشور در ساعات بعداز ظهر افزایش ابر، رگبار و رعد و برق، وزش باد و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود. این شرایط در روزهای پنجشنبه و جمعه بعداز ظهر ادامه خواهد داشت که شدت آن بر روی شمال شرق بوده و تا روز جمعه خلیج فارس نیز مواج است.

وی به وضع هوای تهران اشاره کرد و گفت: براین اساس در روز پنجشنبه آسمان پایتخت کمی ابری همراه با وزش باد در بعد از ظهر افزایش ابر و بارش پراکنده گاهی وزش باد شدید خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به 19 و 27 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز جمعه آسمان تهران کمی ابری همراه با وزش باد در ارتفاعات افزایش ابر با احتمال بارش پراکنده پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز به 20 و 29 درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٣-١٣٩٣, ٢٣:۵۴

   

پر مبحث ترین ها