سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ربیعی: بسته رفع موانع تولید و اشتغال تا دو ماه دیگر ارایه می شود

بروز شده : ٩-٠٣-١٣٩٣, ١٨:٣٨    نسخه چاپی    
وی با بیان اینکه جهت گیری کلی دولت رونق تولید و خروج از رکود است، عنوان کرد: علاوه بر گشایش در مسایل خارجی، اهتمام مدیریت مسایل کارشناسی و علاقه مندی در حوزه سلامت نیز وجود دارد و دولت با بهره گیری از اختراعات، ابداعات و اقدامات دانش بنیان، فعالیت خود را برای ایجاد اشتغال آغاز کرده است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه همه وزارتخانه ها به دستور رییس جمهوری موظف شده اند تا برنامه های خود را در حوزه اشتغال اعلام کنند، افزود: بسته رفع موانع تولید و اشتغال تا دو ماه دیگر به دولت ارایه می شود.

«علی ربیعی» روز جمعه در حاشیه افتتاح نخستین خط تولید هورمون رشد انسانی توسط رییس جمهوری به خبرنگاران گفت: برای ایجاد اشتغال هم از سوی وزارتخانه ها و هم در استان ها، برنامه ریزی شده و چند استان به صورت آزمایشی در حال مطالعه هستند تا موانع تولید و شرایط بهبود فضای کسب و کار استخراج شود.

ربیعی خاطر نشان کرد: دولت نیز در هر چند جلسه ای که تشکیل می دهد، به صورت آرام و تدریجی بخشی از موانع تولید را برداشته است.
وزیر تعاون با بیان اینکه یکی از اقدامات دولت در سال 93 نظم بخشیدن به نظام بیمه ای و سلامت است، ادامه داد: حضور رییس جمهور در شرکت داروپخش که بخشی از تولیدات سلامت را انجام می دهد، در همین راستا بوده است.

ربیعی گفت: در چند سال گذشته با رشد منفی انباشته شده اقتصادی مواجه بوده ایم، که از نیمه دوم سال گذشته تلاش شد این رشد به سمت مثبت حرکت کند و امسال تلاش داریم تا نرخ رشد اقتصادی را به سه درصد برسانیم.
وی با بیان اینکه جهت گیری کلی دولت رونق تولید و خروج از رکود است، عنوان کرد: علاوه بر گشایش در مسایل خارجی، اهتمام مدیریت مسایل کارشناسی و علاقه مندی در حوزه سلامت نیز وجود دارد و دولت با بهره گیری از اختراعات، ابداعات و اقدامات دانش بنیان، فعالیت خود را برای ایجاد اشتغال آغاز کرده است.

به گزارش ایرنا،ربیعی به تشکیل جلسه شورای عالی اشتغال در هفته دوم فروردین سال جاری اشاره کرد و گفت: رییس جمهوری تاکید کردند همه دستگاه ها با همین شرایط و بودجه موجود، برنامه های اشتغال خود را بیان کنند و همینطور برنامه شغل های اجتماعی که بیشتر به منزله ایجاد شغل در مناطق مرزی و کمتر توسعه یافته است.

وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: اکنون میزان اشتغال زایی بخش «آی سی تی» و کشاورزی مشخص شده و در حوزه توریسم، گردشگری، صنایع دستی و همچنین حوزه سبز و محیط زیست نیز برنامه ها در حال تدوین است.
ربیعی خاطر نشان کرد: پیام دیگر رییس جمهوری در شرکت تولیدی داروپخش این است که دولت به بخش خصوصی و فعالان اقتصادی توجه دارد و حامی سرمایه گذاری و کارآفرینی است.

وی گفت: دولت، همه تلاش خود را در این باره بکار می بندد و از نظام بانکی خواسته است که در خدمت تولید قرار گیرد.
وزیر کار، تعاون و رفاه اجتماعی همچنین درباره سامانه الکترونیکی تامین اجتماعی افزود: با راه اندازی این سامانه بیمه شدگان می توانند سوابق بیمه و نحوه محاسبه حق بیمه را در این سامانه مشاهده کنند.

ربیعی ادامه داد: خوشبختانه بیمه ها با دو شعار مسوولیت پذیری و کارآمدی جهش بزرگی در فعالیت های خود داشته اند و تامین اجتماعی نیز برنامه های خود را در این راستا تنظیم کرده است که امیدواریم کارگران رضایت بیشتری از درمان در تامین اجتماعی هم داشته باشند.
telegram 19dey.com

تگها: ربیعی, بسته رفع موانع تولید و اشتغال, ارائه, دو ماه دیگر

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٣-١٣٩٣, ١٨:٣٨

   

پر مبحث ترین ها