سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتقال پایتخت فعلا امکان‌پذیر نیست

به نظر من اصفهان گزینه مناسبی برای انتقال پایتخت به حساب نمی‌آید به دلیل اینکه پایتخت شدن یکسری زیرساخت‌ها و نیازهای مخصوص و منحصر به خود را می‌خواهد و از طرفی بلوک زمینی خاصی را می‌طلبد که اکنون این زیرساخت‌ها در این استان فراهم نیست .
نماینده مردم شهرضا در مجلس گفت: انتقال پایتخت امکان پذیر نیست و نباید فعلا این مسئله را پیگیری کرد.

عوض حیدرپور در گفتگو با ایسنا اظهارکرد: انتقال پایتخت نیاز است، اما هزینه‌ها وفرایند کاری آن چنان پیچیده و سخت است که اکنون نمی‌توانیم در منابع مالی و امور اجرایی این مسلئه را در اولویت قرار دهیم.
وی افزود: دوستان نماینده نباید فعلا این بحث را مطرح می‌کردند، اما اکنون مطرح شده است و معتقدم که این مسئله شدنی نیست و نباید هم پیگیری شود .

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به این سؤال که اگر انتقال پایتخت انجام شود و اصفهان به عنوان گزینه اول برای این منظور در نظرگرفته شود، آیا این امکان وجود دارد؟ گفت: اصفهان نیز اکنون مشکلات خاص خود را دارد و مشکلات آن از مشکلاتی که اکنون تهران با آن مواجه است، کم تر نیست.

حیدرپور خاطرنشان‌کرد: به نظر من اصفهان گزینه مناسبی برای انتقال پایتخت به حساب نمی‌آید به دلیل اینکه پایتخت شدن یکسری زیرساخت‌ها و نیازهای مخصوص و منحصر به خود را می‌خواهد و از طرفی بلوک زمینی خاصی را می‌طلبد که اکنون این زیرساخت‌ها در این استان فراهم نیست .
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٣-١٣٩٣, ١۴:٠٧

   

پر مبحث ترین ها