سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

راه اندازی شبکه تاثیرگذاران ازدواج در کشور

امسال که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده، تلاش برای تحقق این ایده باید در اولویت همه مسوولان و مردم قرار گیرد.
معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور از راه اندازی شبکه تاثیرگذاران ازدواج در کشور خبر داد و گفت: دو هزار و 400 مشاور و مددکار در بدنه کمیته امداد فعالیت می کنند که این کارشناسان می توانند نقش بسزایی در این حوزه ایفا کنند.

به گزارش ایرنا، ˈاکبر میرشکارˈ دوشنبه شب در دومین روز گردهمایی مدیران اجرایی کمیته امداد امام خمینی (ره) در قزوین افزود: امیدواریم راه اندازی این شبکه بستر مناسبی را برای ازدواج های آسان و پایدار در بین خانواده های مددجو فراهم کند.
وی افزود: امسال که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نامگذاری شده، تلاش برای تحقق این ایده باید در اولویت همه مسوولان و مردم قرار گیرد.

میرشکار اظهارداشت: تعامل فکری و فرهنگی، استحکام خانواده، توسعه شبکه های نیکوکاری و مدیریت جهادی، نقشه راه تعریف شده از سوی سرپرست کمیته امداد امام خمینی (ره) به منظور تحقق بیش از پیش اهداف است.
وی افزایش سطح سواد اجتماعی و آگاهی های قانونی و حقوقی مددجویان زیرپوشش این نهاد را از مهم ترین اولویت های بخش فرهنگی کمیته امداد در سال جاری برشمرد و گفت: ناآشنایی خانواده های مددجو با حق و حقوق خود موجب بروز مشکلات برای آنان می شود.

میرشکار توجه ویژه به امر ارایه آموزش های فرهنگی به مددجویان ساکن در مناطق محروم را ضروری دانست و افزود: 30 درصد از مددجویان زیرپوشش این نهاد در این مناطق زندگی می کند که باید در راستای ارایه آموزش های پیشگیرانه به آنان اهتمام جدی داشته باشیم.
معاون فرهنگی کمیته امداد امام خمینی (ره) اضافه کرد: این نهاد انقلابی در بحث درون سازمانی شعار تعالی فکری و فرهنگی خانواده، استحکام اقتصاد خانواده، گسترش شبکه نیکوکاری با محوریت مساجد با سبک مدیریت جهادی را در اولویت فعالیت های خود دارد.
میرشکار در پایان گفت: سال گذشته 160 هزار شغل پایدار توسط کمیته امداد امام خمینی (ره) ایجاد شد که این اتفاق نشانگر مدیریت جهادی در این مجموعه است.
در استان قزوین حدود 50 هزار مددجو به طور دایم و 40 هزار نفر از اقشار آسیب پذیر به صورت موردی از تسهیلات و بسته های حمایتی عمومی این نهاد برخوردار هستند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٣-١٣٩٣, ١١:٠٧

   

پر مبحث ترین ها