سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کرونا در کرمان کنترل شد

نگرانی‌هایی در رابطه با انتقال این بیماری به اطرافیان دو موردی که به ویروس کورونا مبتلا شده بودند هم‌چنین پرسنلی که مواجه با این افراد در بیمارستان بودند، وجود داشت بر همین اساس تیم‌های ارزیاب برای بررسی وضعیت اطرافیان بیماران و شناسایی افراد با علائم، اقدامات لازم و نمونه‌گیری انجام شد و بیماری در خانواده این دو مبتلا به ویروس کنترل شد.
مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پرشکی کرمان گفت: با اطلاع‌رسانی به موقع و اقدامات مناسب دانشگاه و همکاری ارگان‌های ذی‌ربط بیماری کورونا ویروس در کرمان کنترل شد.

به گزارش ایسنا، دکتر «مهدی شفیعی» در تشریح فعالیت‌های دانشگاه در زمینه‌ی مقابله با بیماری کورونا ویروس اظهار کرد: با توجه به مشاهده نخستین مورد ابتلا به کورونا ویروس در سوم خردادماه، اقدامات این دانشگاه در راستای شناسایی بموقع بیماران و اطلاع‌رسانی به جمعیت هدف با تشکیل ستاد ویژه‌ای در دانشگاه و فعال شدن EOC، آغاز شد.

وی ادامه داد: نگرانی‌هایی در رابطه با انتقال این بیماری به اطرافیان دو موردی که به ویروس کورونا مبتلا شده بودند هم‌چنین پرسنلی که مواجه با این افراد در بیمارستان بودند، وجود داشت بر همین اساس تیم‌های ارزیاب برای بررسی وضعیت اطرافیان بیماران و شناسایی افراد با علائم، اقدامات لازم و نمونه‌گیری انجام شد و بیماری در خانواده این دو مبتلا به ویروس کنترل شد.

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پرشکی کرمان در خصوص اقدامات دانشگاه علوم پزشکی کرمان در مورد راه‌های پیشگیری و مقابله با این بیماری در سطح جامعه گفت: اطلاع‌رسانی به جمعیت عمومی از طریق رسانه‌ها انجام شد و با آموزش‌های خوبی که داده شده در مواردی که به اورژانس‌ها مراجعه می‌کردند با توجه به اینکه احتمال می‌دادند در معرض تماس بودند و یا مبتلا شده باشند، خوشبختانه در این افراد مورد ابتلایی را مشاهده نکردیم.

شفیعی خاطرنشان کرد: در خصوص حجاج نیز با چاپ و انتشار پمفلت و آموزش به کاروان‌ها و برگزاری نشست‌های آموزشی برای کاروان‌هایی که قرار است در هفته‌های آینده به سفر حج اعزام شوند آموزش‌هایی به زائران ارائه شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٣-١٣٩٣, ١٠:۴٢

   

پر مبحث ترین ها