سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افزایش 25 درصدی اعزام زائران ایرانی به عتبات در اعیاد شعبان

پیش ثبت نام مرحله جدید اعزام های عتبات عالیات از 21 خرداد ماه امسال آغاز می شود و متقاضیان می توانند باز شدن سامانه اینترنتی ثبت نام به نشانی www.atabat.haj.ir مراجعه و نام نویسی کنند. اعزام های مرحله تابستانی عتبات از 25 تیرماه آغاز و تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت.
مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از افزایش 25 درصدی اعزام زائران ایرانی به زیارت عتبات عالیات عراق در ایام اعیاده ماه شعبان بویژه سالروز ولادت امام زمان (عج) خبر داد.

ˈمحسن نظافتیˈ روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به تقاضای مردم برای اعزام به عتبات در ایام اعیاد شعبانیه، اعزام زائران ایرانی در این ایام شش هزار نفر افزایش می یابد.

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج و زیارت همچنین در خصوص هزینه سفر به عتبات در مرحله جدید اعزام ها که از 25 تیر ماه آینده آغاز می شود، گفت: سازمان حج و زیارت در تلاش است از طریق صرفه جویی در هزینه ها، هزینه سفر به عتبات عالیات را در مرحله جدید اعزام ها کاهش دهد.
نظافتی اظهار داشت: البته سعی خواهیم کرد ضمن صرفه جویی در هزینه ها، کیفیت خدمت رسانی به زائران ایرانی در عتبات نیز افزایش یابد.

پیش ثبت نام مرحله جدید اعزام های عتبات عالیات از 21 خرداد ماه امسال آغاز می شود و متقاضیان می توانند باز شدن سامانه اینترنتی ثبت نام به نشانی www.atabat.haj.ir مراجعه و نام نویسی کنند.
اعزام های مرحله تابستانی عتبات از 25 تیرماه آغاز و تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت.
بنابر اعلام سازمان حج و زیارت در دوره تابستانی سفر زیارتی عتبات عالیات حدود 300 هزار نفر اعزام خواهند شد.

اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات به مدت 15 روز از ابتدا تا نیمه ماه مبارک رمضان به منظور تجدید قوای نیروهای اجرایی و ترمیم هتل های فرسوده در عراق متوقف خواهد شد.
مدت اقامت در عتبات عالیات عراق هفت شب است که بر این اساس، زائران ایرانی، سه شب در نجف، سه شب در کربلا و یک شب نیز در کاظمین اقامت می کنند.
پیشتر نیز سازمان حج و زیارت 35 هتل بی کیفیت عراقی را به دلیل عدم رعایت مسایل بهداشتی و رفاهی از چرخه خدمت رسانی به زائران ایرانی در مرحله جدید اعزام ها حذف کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠٣-١٣٩٣, ٢٠:۴٨

   

پر مبحث ترین ها