سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تولید بنزین آلوده در دولت احمدی نژاد/ احتمال انجام تحقیق و تفحص با محور تولید بنزین در دولت قبل

در دولت قبل صاحب‌منصبان وقت از رئیس‌جمهور گرفته تا وزرای نفت و مسئولا‌ن پتروشیمی معترض بودند که به حد کافی بنزین یورو 4 و استاندارد نداریم در حالی که روی کار آمدن دولت مردمی دکتر روحانی تاکید بر تامین سوخت استاندارد در اولویت است و چند ماه است که مردم می توانند در هوای شهر نفس بکشند.
فراکسیون محیط زیست خواهان انجام تحقیق و تفحص با محور تولید بنزین در دولت قبل است چرا که تولید بنزین آلوده که امروز برخی از دولتمردان سابق مدعی می شوند باید به خاطر تولید آن از دولت احمدی نژاد تشکر کرد جان فرزندان و سلامت ملت ایران را به خطر انداخته است.

کمال‌الدین پیرموذن،سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی در گفتگو با مجلس نیوز گفت:بنزین تولیدی دولت احمدی‌نژاد آلوده بوده است و فراکسیون محیط زیست مجلس می تواند این مسئله را اثبات کند.
نماینده اردبیل درمجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: فراکسیون محیط زیست خواهان انجام تحقیق و تفحص با محور تولید بنزین در دولت قبل است چرا که تولید بنزین آلوده که امروز برخی از دولتمردان سابق مدعی می شوند باید به خاطر تولید آن از دولت احمدی نژاد تشکر کرد جان فرزندان و سلامت ملت ایران را به خطر انداخته است.

پیرموذن تصریح کرد: ما در مجلس با انجام تحقیق و تفحص و ارسال پرونده به دادگاه تا رسیدن به نتیجه این موضوع را پیگیری می کنیم و از قوه قضائیه نیز می خواهیم تا قاطعانه این پرونده را بررسی کند.
وی با اشاره به گزارش های دریافتی مجلس از صاحب نظران حوزه انرژی مبنی بر تایید تولید بنزین آلوده در دولت قبل گفت:در دولت قبل صاحب‌منصبان وقت از رئیس‌جمهور گرفته تا وزرای نفت و مسئولا‌ن پتروشیمی معترض بودند که به حد کافی بنزین یورو 4 و استاندارد نداریم در حالی که روی کار آمدن دولت مردمی دکتر روحانی تاکید بر تامین سوخت استاندارد در اولویت است و چند ماه است که مردم می توانند در هوای شهر نفس بکشند.

پیرموذن با اشاره به مرگ و میر 4 هزار نفر در سال ناشی از آلودگی هوا گفت: درصد قابل توجهی از این مرگ و میر مربوط به سوخت غیر استاندارد و خودروهای آلا‌ینده و قسمت دیگر آن مربوط به واحدهای آلا‌ینده در محدوده شهرهای صنعتی بوده است.
سخنگوی فراکسیون محیط زیست با اشاره به تعهد وزیر نفت، بیژن زنگنه برای رسیدگی به این موضوع گفت:زیر سایه انعقاد توافق نامه ژنو برخی محدودیت‌ها رفع و تحریم‌ها لغو شده است و کمتر از دو ماه است که ایران از بنزین استاندارد برخوردار است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-٠٣-١٣٩٣, ٢٠:٢٣

   

پر مبحث ترین ها