سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر کشور: بزودی ماهواره ها بدون دیش و یا با دیش های کوچک قابلیت دریافت دارند

باید ظرفیت سازی کرده و با ارتقای فرهنگ مردم، آسیب پذیری جامعه را در برابر تهدیدات به حداقل برسانیم.
وزیر کشور گفت: اکنون دنیا در عرصه فناوری و اطلاع رسانی به جایی رسیده که در بحث ماهواره برخورد سلبی دیگر چاره ساز نیست.

به گزارش «تیک»، ˈعبدالرضا رحمانی فضلیˈ جمعه شب با حضور در برنامه ˈشبهای اترکˈ سیمای استانی اترک خراسان شمالی اظهار کرد: ماهواره ها قبلا نفوذپذیری کنونی را نداشتند و اینترنت نیز این قدر جا باز نکرده بود.
وی با تاکید بر ضرورت بهره برداری از بستر رسانه برای تقویت خرده فرهنگ ها برای ارتقای فرهنگ ملی گفت: باید ظرفیت سازی کرده و با ارتقای فرهنگ مردم، آسیب پذیری جامعه را در برابر تهدیدات به حداقل برسانیم.

وزیر کشور افزود: اکنون دنیا به سویی می رود که بزودی ماهواره ها بدون دیش و یا با دیش های کوچک قابلیت دریافت دارند و از دیگر سو روی اینترنت نیز کار می شود تا پهنای باند آن بین المللی شود که در آن صورت دیگر کار از دست ما خارج خواهد شد.
به نوشته ی ایرنا، وزیر کشور گفت: فرهنگ ایرانی با وجود یکدستی و انسجام کلی، به دلیل وجود اقوام و زبانهای مختلف متکثر است و اگر چه برخی میدان دادن به خرده فرهنگها را تهدید می دانند اما چنین نیست و این خرده فرهنگها در طول تاریخ نیز هیچگاه تهدیدی برای هویت و فرهنگ ملی ما نبوده اند.

وی از فرهنگ های مختلف به عنوان گنجینه و ذخایر ملی یاد کرد و افزود: عامل همگرایی ایران تا قبل از آمدن اسلام، همین زبانها و فرهنگ ها بوده اند که با آمدن اسلام، بعد دینی هم به این عوامل انسجام ملی افزوده شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٣-١٣٩٣, ١٠:۴۴

   

پر مبحث ترین ها