سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

صدور کارت سوخت برای کشاورزان درآینده نزدیک

اینکه بگوییم کلیه محصولات کشاورزی وارداتی موجود در بازار آلوده است صحیح نیست اما سازمان استاندارد باید در مرزهای ورودی کنترل و نظارت لازم را نسبت به این موضوع اعمال کند.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با یادآوری حضور وزرای کشاورزی، نفت و نیرو در کمیسیون کشاورزی مجلس در آینده نزدیک، گفت: صدور کارت سوخت برای کشاورزان درحال پیگیری است و به زودی نهایی خواهد شد.

عباس رجائی در گفت وگو با خانه ملت در زمینه صدور کارت سوخت برای کشاورزان گفت: با توجه به دغدغه های کشاورزان برای تامین سوخت این موضوع در کمیسیون کشاورزی مجلس در حال پیگیری است و به زودی نهایی می شود.
نماینده مردم اراک، کمیجان وخنداب در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قرار است در جلسه ای با حضور وزرای نفت ،کشاورزی و نیرو مشکل تامین سوخت مورد نیاز کشاورزان بررسی و راهکارهای رفع این دغدغه مهم مشخص و تمهیدات لازم در این خصوص اندیشیده شود.

رجائی درباره این موضوع که وزارت بهداشت از کنترل سلامت محصولات کشاورزی شانه خالی می کند با یاداوری اینکه دستگاه های مختلف وظایف مشخصی دارند، گفت: تعیین سلامت موادعذایی موجود در بازار اگر پروتئینی باشد بر عهده سازمان دامپزشکی و این مواد غذایی در گروه غلات و حبوبات باشد بر عهده سازمان حفظ نباتات است.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس افزود: کنترل و تعیین سلامت محصولاتی که از آن به عنوان غذای فراوری شده یاد می شود و دارای پروانه تولید از سازمان غذا و دارو اند بر عهده وزارت بهداشت ودرمان است و این محصولات باید از نظر سلامت و داشتن استانداردهای لازم کنترل شده و نظارت لازم صورت گیرد که اگر در این زمینه تعللی صورت گیرد قابل قبول نبوده و مسئولان مربوطه باید پاسخگو باشند.

رجائی با بیان اینکه مقابل واردات محصولات کشاورزی آلوده کوتاه نمی‌آییم، تصریح کرد: اینکه بگوییم کلیه محصولات کشاورزی وارداتی موجود در بازار آلوده است صحیح نیست اما سازمان استاندارد باید در مرزهای ورودی کنترل و نظارت لازم را نسبت به این موضوع اعمال کند.
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب ومنابع طبیعی مجلس با یادآوری اینکه در مورد محصولاتی که به بازار عرضه می شوند از نظر سموم استفاده شده و رعایت نکردن فاصله زمانی استفاده از این سموم و برداشت محصول تا حدی احتمال آلودگی به این سموم وجود داشته باشد، گفت: در این زمینه باید کنترل و نظارت لازم از سوی دستگاه های مسئول انجام گیرد و هیچگونه کوتاهی و قصوری پذیرفته نیست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٣-١٣٩٣, ١٣:٣٠

   

پر مبحث ترین ها