سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فراکسیون محیط زیست آلایندگی گازوئیل را هم بررسی می‌کند

در مسئله بنزین میزان برخی ترکیبات سرطانزا نیز کنترل و کاهش یافته است، همچنین آلایندگی گازوئیل هم در حال استاندارد شدن است و فراکسیون این موضوع را پیگیری خواهد کرد.
عضو فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه بنزین های تولیدی و وارداتی استاندارد هستند گفت: در جلسه فراکسیون محیط زیست میزان آلایندگی بنزین های موجود در بازار مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که میزان برخی ترکیبات سرطانزا نیز کنترل و کاهش یافته است.

کمال الدین پیرموذن در گفت و گو با خانه ملت، گفت: در جلسه فراکسیون محیط زیست 3 موضوع مورد بررسی قرار گرفت که یکی از آنها میزان آلایندگی بنزین بود و مردم باید بدانند فراکسیون مدافع حقوق شهروندان بوده و مسایل را دنبال می کند.
نماینده مردم اردبیل،سرعین،نیر و نمین در مجلس شورای اسلامی افزود: در مسئله بنزین میزان برخی ترکیبات سرطانزا نیز کنترل و کاهش یافته است، همچنین آلایندگی گازوئیل هم در حال استاندارد شدن است و فراکسیون این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: موضوع دیگر بررسی سلامت برنج های موجود در بازار بود که در اینباره با کارشناسان وزارت بهداشت، سازمان حفظ نباتات وزارت جهاد و استاندارد صحبتهایی صورت گرفت و خوشبختانه نمونه های برنج داخلی استاندارد بودند، اما وضعیت برنج های وارداتی باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا برنج ها با آرسنیک استاندارد وارد شوند.
عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در جلسه بعدی فراکسیون موضوع نبود تصیفه خانه در شهرک پردیس که جمعیت بسیار بالایی دارد و تا 80 هزار نفر می رسد با حضور مسئولان وزارت راه و شهرسازی بررسی خواهد شد، چراکه ممکن است دفع فاضلاب شهرکها در آینده به یک مشکل زیست محیطی ملی تبدیل شود و باید هرچه سریعتر فکری برای آن کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٣-١٣٩٣, ١۵:٢٧

   

پر مبحث ترین ها