سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

20 هزار میلیارد ریال به بیمه داروهای بیماران صعب العلاج اختصاص یافت

بروز شده : ٣-٠۴-١٣٩٣, ١٢:٢٢    نسخه چاپی    
اقلام دارویی زیرپوشش بیمه بیماران صعب العلاج نسبت به سال گذشته 100 قلم افزایش یافته است
مدیرعامل بیمه سلامت کشور گفت: 20 هزار میلیارد ریال اعتبار برای پوشش بیمه ای 350 قلم داروی بیماران صعب العلاج اختصاص یافته است.
[20 هزار میلیارد ریال به بیمه داروهای بیماران صعب العلاج اختصاص یافت]

انوشیروان محسنی بندپی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه 90 درصد این داروهای تولید داخل مشمول بیمه است؛ افزود: این اقدام براساس تفاهم نامه منعقد شده با سازمانهای بیمه گر و معاونت غذا و دارو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی انجام می شود.

محسنی بندپی با اشاره به اینکه تعدادی از اقلام دارویی بیماران صعب العلاج زیرپوشش بیمه نیست، خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه ، اقلام دارویی پر مصرف این گروه بتدریج مشمول بیمه می شود.

به گفته این مسوول اکنون اقلام دارویی زیرپوشش بیمه بیماران صعب العلاج نسبت به سال گذشته 100 قلم افزایش یافته است.

وی با تاکید براینکه ناظران بیمه سلامت بر چگونگی ترخیص بیماران بستری و رعایت بسته اعلام شده در بیمارستان ها نظارت کافی دارند، اظهار کرد: براساس تفاهم نامه منعقد شده با سازمان های بیمه ای، ناظران مستقر در مراکز بیمارستانی زیرپوشش دانشگاه های علوم پزشکی از ساعات هشت تا 16 بر فرآیند روند ترخیص بیماران نظارت می کنند.

مدیرعامل بیمه سلامت کشور افزود: درصورتی که بیمار خارج از ساعات مذکور ترخیص شود، متصدی مربوطه موظف به دریافت فیش پرداختی و مشخصات کامل بیمار است تا روز بعد توسط ناظر بیمه ای نحوه و روند ترخیص بیمار بررسی شود.
وی اظهار کرد: دولت از محل هدفمندی یارانه ها اعتباری بالغ بر شش هزار و 600 میلیارد ریال برای 70 هزار تخت بیمارستانی تخصیص داده که سرانه هر تخت 240 هزار ریال تعیین شده است.

محسنی بندپی افزود: با این اقدام مهم خدمات بیمارستانی با همکاری و مشارکت نیروی علمی توانمند با هدف ارائه مطلوب خدمات به جامعه هدف استانداردسازی می شود.
مدیرعامل بیمه سلامت کشور خاطرنشان کرد: بر اساس نظرسنجی، با ارایه بسته های طرح تحول نظام سلامت رضایتمندی مردم از مراکز بیمارستانی کشور افزایش یافته است.

وی همچنین به پوشش بیمه خدمات دندانپزشکی اشاره و اظهارکرد: پنج بسته خدمتی در این بخش در نظر گرفته شده که بتدریج اعمال می شود.

محسنی بندپی افزود: براساس تفاهم نامه در سطح یک قرار گرفتن حدود 23 میلیون نفر زیر پوشش اقدامات پیشگیرانه دندانپزشکی از قبیل جرم گیری، فیشور سیلندر، فلورایدراپی، معاینات دوره ای ویزیت دندان، در این بسته طراحی و لحاظ شده است.

وی یادآوری کرد: در برنامه سطح یک خدمات دندانپزشکی برای مادران باردار نیز در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل بیمه سلامت گفت: مشکلات دهان و دندان بیشترین علت غیبت دانش آموزان از مدارس و بیشترین پرداختی از جیب مردم را تشکیل می دهد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠۴-١٣٩٣, ١٢:٢٢

   

پر مبحث ترین ها