سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سوال ده نفر از نمایندگان از وزیر کار تقدیم هیات رئیسه مجلس شد

بروز شده : ۴-٠۴-١٣٩٣, ١۴:۵٩    نسخه چاپی    
بی توجهی به امور معلولان، عدم اجرای قانون حمایت از معلولان، بی توجهی به اشتغال معلولان، هزینه کرد قابل توجهی درباره امور تبلیغاتی و غیرضرور از جمله محورهایی است که در این سوالات گنجانده شده است.
رئیس فراکسیون حمایت از معلولان مجلس از سوال ده نفر از نمایندگان از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و گفت: این سوالات امروز تقدیم هیات رئیسه مجلس شد.

فاطمه آلیا در گفت وگو با خانه ملت، با یادآوری سوال ده نفر از نمایندگان از ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، افزود: نمایندگان از حوزه‌های انتخابیه مختلف خواستار ارایه توضیحات وزیر تعاون به سوالات متفاوتی پیرامون بحث حمایت از معلولان هستند، لذا این درخواست امروز تقدیم هیات رئیسه مجلس شد.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی درباره محور سوالات افزود: بی توجهی به امور معلولان، عدم اجرای قانون حمایت از معلولان، بی توجهی به اشتغال معلولان، هزینه کرد قابل توجهی درباره امور تبلیغاتی و غیرضرور از جمله محورهایی است که در این سوالات گنجانده شده است.

طراحان سوال از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در متن سوال خود آورده اند:

وزارت محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی متولی اصلی پیگیری حقوق محرومان، مستضعفان علی‌الخصوص مظلوم‌ترین آنها افراد دارای معلولیت آن هم معلولیت شدید است؛ متاسفانه در دولت جدید علی‌رغم مکاتبات و مذاکرات تغییر رویه‌ای در کاهش و رفع مشکلات اساسی آنها به صورت نظام‌مند نشده و مع‌الاسف بودجه قابل توجهی صرف امور همایشی و نمایشی و تبلیغاتی و در خدمت گرفتن چند خبرنگار و برخی رسانه‌ها و برخی هنرمندان برای کار رسانه‌ای و موجهنشان دادن اقدامات می‌شود.

از جمله بستن قراردادهای قابل تامل، تخصیص "بن‌" قابل توجهی از گروه هدف در سرتاسر کشور از رسیدگی عزتمندانه و همراه با تکریم و این درحالی است که مجلس تلاش خود را برای تصویب بودجه مناسب و مورد نیاز سازمان بهزیستی انجام داده است.

در هرجای دنیا بازیگران و خوانندگان بعضا عواید حاصل از اجرای برنامه‌های خود را به صورت افتخاری صرف امور خیریه و یاری سازمان‌های حمایتی می‌کنند و متاسفانه در کشور ما بعضا در مواردی بر عکس است.

موضوع طبقه بندی میزان معلولیت برای اجرای عدالت و ارایه خدمات مناسب با نوع معلولیت در حرف و تبلیغات و سخنرانی انجام گرفته و اکثر معلولان شدید و حتی مجموعه‌های خدمت رسان به آنها مورد بی‌مهری هستند.در خصوص اشتغال معلولان برنامه و سیاستی و حتی قانون مصوب مجلس مشهود نیست.

امیدواریم طرح این سوال متولیان محترم را متوجه وظیفه خطیر خود در قبال قشر محترم معلولان بنماید.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠۴-١٣٩٣, ١۴:۵٩

   

پر مبحث ترین ها