سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آب در چند کلانشهر کشور جیره بندی شد

بروز شده : ۴-٠۴-١٣٩٣, ١۵:٢۶    نسخه چاپی    
وی برخی از این شهرها را با اولویت تهران، کرج، همدان، اهواز، مشهد و اصفهان ذکر کرد و گفت: از روزهای گذشته جیره بندی آب در برخی از این کلانشهرها شروع شده است.
معاون هماهنگی و پشتیبانی شرکت مهندسی آب و فاضلاب گفت: خطر جیره بندی آب در 12 کلانشهر کشور وجود دارد و در تعدادی از آنها جیره بندی آغاز شده است.

شاهین پاک روح روز چهارشنبه در حاشیه معارفه مدیرعامل آبفای روستایی استان اردبیل در گفت وگو با خبرنگاران افزود: این اقدام به دنبال بروز خشکسالی ، کاهش بارندگی و بحران کم آبی در کشور صورت گرفته است.
وی برخی از این شهرها را با اولویت تهران، کرج، همدان، اهواز، مشهد و اصفهان ذکر کرد و گفت: از روزهای گذشته جیره بندی آب در برخی از این کلانشهرها شروع شده است.

او با بیان اینکه کشور با بحران کم آبی روبروست، اظهار کرد: اگر مردم مدیریت مصرف نکرده و دست کم 10 درصد در مصرف آب شرب صرفه جویی نکنند با تشدید گرما بر دامنه مشکلات افزوده خواهد شد.
وی اظهار کرد: در 30 سال گذشته کاهش بارندگی در کشور بی سابقه بوده به طوری که سال به سال بر این محدودیت ها افزوده شده و امسال با مشکل جدی خشکسالی و کاهش شدید بارندگی مواجه هستیم.

به گزارش ایرنا، پاک روح، تنها راه رهایی از این وضعیت را اجرای پروژه های کوتاه مدت و میان مدت از سوی دولت و همچنین مدیریت مصرف توسط مردم دانست و گفت: برای گذر از بحران آب چاره ای جز اجرای طرح ها و همراهی مردم در مدیریت مصرف آب نداریم.
وی همچنین گفت: بحران کم آبی روستاها شدید تر از شهرهاست و علت آن هم خشک شدن منابع آب زیر زمینی و آب های جاری می باشد و برای جبران آن امسال آبرسانی سیار و تکمیل هزاران مجتمع آبرسانی نیمه تمام را در دستور کار قرار داده ایم.

معاون هماهنگی و پشتیبانی آبفا افزود: برای حل مشکل آب شرب روستاها بیش از 150 هزار میلیارد ریال منابع نیاز داریم درحالی که بعنوان نمونه در سال گذشته از 200 میلیارد ریال اعتبار آبفای روستایی استان اردبیل تنها 80 میلیارد ریال تخصیص یافته است.

وی با اشاره به اقدام انجام شده برای گذر از بحران کم آبی در روستاها از تجهیز ظرفیت های آبرسانی سیار به مناطق روستایی خبر داد و گفت: در همه استان ها شرکت های آب و فاضلاب و بخش خصوصی تانکر های آبرسانی خود را فعال و آماده کرده اند تا در صورت بروز مشکل از شرایط بحرانی عبور کنیم.
در این آیین با تقدیر از پرویز عباسی مدیرعامل سابق و نوخواه سرپرست آبفای روستایی استان اردبیل ˈمحسن قنبری ˈ به عنوان مدیرعامل جدید این شرکت معرفی شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠۴-١٣٩٣, ١۵:٢۶

   

پر مبحث ترین ها