سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

«تن‌تاک» استاندارد ندارد

بروز شده : ٧-٠۴-١٣٩٣, ١٣:٠٩    نسخه چاپی    
با این وجود تبلیغ محصولی که استاندارد لازم را ندارد و بر اثر تبلیغات فراوان، مورد مصرف مردم واقع می‌شود در صورت بروز آثار سوء، صداو سیما باید پاسخگو باشد
عضو هیات نظارت بر عملکرد صدا و سیما با اشاره به تبلیغ غیرقانونی برخی محصولات در صداو سیما از جمله «تن‌تاک» گفت: تبلیغات محصولات خارجی مانند ال.جی و سامسونگ نیز در رسانه ملی خلاف قانون است.

سید رمضان شجاعی کیاسری عضو هیات نظارت بر عملکرد صدا و سیما،‌ با اشاره به اینکه تبلیغ محصولات خارجی در صدا و سیما خلاف قانون است،‌ اظهار داشت: متاسفانه امروزه شاهد تبلیغ محصولاتی همچون سامسونگ و ال.جی هستیم که انتظار می‌رفت با توجه به سال اقتصاد و فرهنگ، صداوسیما به سمت تبلیغ محصولات تولید داخل روی آورد.

شجاعی کیاسری درباره تبلیغات در صدا وسیما، افزود: به طور حتم انجام تبلیغات در صدا وسیما باید بر اساس استانداردی باشد که برای این سازمان تعریف شده است و بر اساس آن باید از دستگاه‌های مربوطه مجوز لازم را اخذ کنند تا در صدا و سیما تبلیغ شود.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی،‌ ادامه داد: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت صنعت، معدن و تجارت از جمله سازمان‌هایی هستند که تبلیغ محصولات در صدا و سیما نیاز به اخذ مجوز و تاییدیه آنها را دارد.

به گزارش تسنیم، شجاعی کیاسری با بیان اینکه صدا و سیما نمی‌تواند اقدام به صدور مجوز کند، به خانه ملت گفت: با این وجود تبلیغ محصولی که استاندارد لازم را ندارد و بر اثر تبلیغات فراوان، مورد مصرف مردم واقع می‌شود در صورت بروز آثار سوء، صداو سیما باید پاسخگو باشد.

وی یادآور شد: به عنان مثال محصول «تن‌تاک» یا کرم حلزون که مدتی در صدا و سیما تبلیغ می‌شد نمونه‌ای از محصولاتی است که از استاندارد لازم برخوردار نیست؛ همچنین، در مواردی هم شاهد تبلیغات محصولات خارجی مانند ال.جی یا سامسونگ هستیم که این هم خلاف قانون است.

شجاعی کیاسری تاکید کرد: با توجه به نامگذاری سال از سوی رهبر معظم انقلاب به نام سال اقتصاد و فرهنگ همراه با عزم ملی و مدیریت جهادی باید تلاش شود تا محصولات تولید داخل از سوی رسانه ملی تبلیغ شود.

نماینده مردم ساری در مجلس نهم، با یادآوری کسب درآمد صدا و سیما از راه تبلیغ محصولات،‌ افزود: متاسفانه بخش زیادی از درآمد این سازمان با تبلیغ محصولات گره خورده است که این اشتباه را دولت باید سال آینده در بودجه خود در نظر بگیرد.

عضو هیات نظارت بر عملکرد صدا و سیما،‌ درباره ورود هیات نظارت بر عملکرد صدا وسیما به تبلیغ چنین محصولاتی،‌ یادآور شد: باید شکایت‌ها و اعتراضات در این‌باره به هیات نظارت ارسال شود تا این هیات بتواند ورود یابد؛ البته در مواردی نیز هیات نظارت بر تبلیغات صدا و سیما وارد عمل شد به گونه‌ای که مانع ادامه تبلیغات محصولات مختلف در برنامه‌های کودک و نوجوان شدیم.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠۴-١٣٩٣, ١٣:٠٩

   

پر مبحث ترین ها